Testy ojetých aut, recenze nových aut

Automobilky končí jedna za druhou. Kvůli koronaviru ohlásila stopku i skupina PSA

17.03.2020 Jan Smékal Zdroj: PSA
Foto: Jan Smékal

Světové automobilky zavírají z důvodu šíření nemoc COVID - 19 své provozy. Kromě Lamborghini, Ferrari a Volkswagenu k tomuto kroku přistoupila i skupina PSA, která zastřešuje značky Peugeot, Citroen, Opel a DS Automobiles


Z důvodů nárůstu počtu vážných případů nakažení nemocí COVID-19 v blízkosti některých výrobních závodů, výpadků dodávek ze strany klíčových dodavatelů a prudkého poklesu poptávky na automobilových trzích rozhodla krizová komise skupiny PSA v čele s předsedou představenstva o uzavření továren vyrábějících automobily. Uzavírky budou probíhat dle následujícího plánu a potrvají do 27. března. 

  • 16. března: Madrid (Španělsko), Mulhouse (Francie);
  • 17. března: Poissy, Rennes, Sochaux (Francie), Saragosse (Španělsko), Eisenach, Rüsselsheim (Německo), Ellesmere Port (Velká Británie), Gliwice (Polsko);
  • 18. března: Hordain (Francie), Vigo (Španělsko), Mangualde (Portugalsko);
  • 19. března: Luton (Velká Británie), Trnava (Slovensko). 

Uzavření závodů na výrobu mechanických částí bude odpovídajícím způsobem upraveno a řešeno.

Manažerské týmy v uvedených výrobních závodech lokálně upraví postupy odstávky továren, přičemž uzavírky budou probíhat v koordinaci s odbory a sociálními partnery.

Skupina PSA připomíná, že v těchto lokalitách dodrží veškerá opatření nad rámec doporučení zdravotnických institucí, což je v této době nejlepší ochranou před šířením viru.

Další články