Testy ojetých aut, recenze nových aut

Fiat se rozhodl posílat roušky mimo svou domovskou Itálii

24.03.2020 Jiří Soukup Zdroj: Reuters
Foto: Reuters

Fiat Chrysler potvrdil plány na výrobu miliónů roušek měsíčně a uvedl, že jeho počáteční distribuce poputuje k pohotovostním službám v Severní Americe, aby pomohl v boji proti novému koronaviru.


Společnost FCA, která se také snaží pomáhat při výrobě nezbytně nutných respirátorů pro pacienty v intenzivní péči v Itálii, je jedním z řady velkých výrobců, kteří přizpůsobují výrobní linky tak, aby vyráběli produkty v krátkém čase. "Výrobní mechanismy se instalují tento týden a společnost začne vyrábět roušky v následujících týdnech s počátečním rozdělením do Spojených států, Kanady a Mexika“ uvedla společnost. Měsíční produkce jednoho milionu roušek bude věnována policii, pohotovostnímu zdravotnickému personálu, hasičům a pracovníkům v nemocnicích a na zdravotnických klinikách. Rozhodnutí zahájit distribuci roušek v Severní Americe spíše, než v domovské Itálii zdůrazňuje obtížnou rovnováhu, kterou musí globální společnost udržovat a musí zvažovat, kde mohou nabídnout pomoc v případě nouze. Díky postavení Fiatu jako historického pilíře italského průmyslu je otázka, kde poskytnout pomoc, velmi citlivá zejména proto, že Itálie je zemí dosud nejhůře postižená novým koronavirem.

V rámci této otázky uvedl mluvčí Exoru (hlavní investiční partner FCA), že skupina uskutečnila nákup 250 000 roušek v Číně, které budou distribuovány v Itálii a očekává se, že dorazí do konce tohoto týdne.

Další články