Testy ojetých aut, recenze nových aut

Koronakrize dopadla i na ikonu motorkářského světa Harley-Davidson

10.07.2020 Jan Smékal Zdroj: ČTK
Foto: Jan Smékasl

Americký výrobce motocyklů Harley-Davidson v letošním roce propustí dalších 500 zaměstnanců v rámci snahy nového generálního ředitele Jochena Zeitze o zlepšení hospodářských výsledků podniku.


Společnost Harley-Davidson se již několik let potýká s klesajícím prodejem ve Spojených státech, které jsou jejím největším trhem. Tradiční zákazníci stárnou a firmě se nedaří přilákat dostatek nových mladých motorkářů. Poptávku po motocyklech Harley-Davidson nyní navíc podkopová koronavirová krize. Společnost v reakci na slabý prodej omezila produkci, což již minulý měsíc vedlo ke zrušení 140 pracovních míst v továrnách v Pensylvánii a ve Wisconsinu. Firma dnes rovněž oznámila, že v rámci reorganizace s okamžitou platností opustí funkci finanční ředitel John Olin. Jeho post prozatímně převezme viceprezident podniku Darrell Thomas.

Zeitz, který se do čela společnosti Harley-Davidson postavil letos v únoru, si získal uznání díky úspěšné restrukturalizaci německého výrobce sportovního oblečení a obuvi Puma. Jeho cílem je přeměnit Harley-Davidson ve štíhlejší a pružnější podnik a soustředit se na jeho silné stránky a rentabilní trhy. "Významné změny jsou nevyhnutelné. Musíme se vydat novými směry," uvedl Zeitz. Dnes oznámená opatření podle firmy vytvoří základy pro pětiletý strategický plán, jehož prezentace se očekává ve čtvrtém čtvrtletí, napsala agentura Reuters.

Další články