Testy ojetých aut, recenze nových aut

Podrobnosti o prvním elektrickém vozu Ferrari byly odhaleny

28.01.2020 Jan Smékal

Detaily prvního elektrického vozidla Ferrari, které dorazí do roku 2025, byly nejspíše odhaleny, a to díky několika uniklým patentům, které se objevily online. Náčrty ukazují konkurenta Porsche Taycan.


Náčrt ukazuje, že vozidlo bude mít dlouhou kapotu, krátké převisy (podobně jako vlajková loď 812 Superfast) a kabina by měla být pro dva cestující. Rovněž jsou zobrazeny podrobnosti o pohonné jednotce s pohonem všech čtyř kol, která ukazuje, že na každé kolo bude namontován elektrický motor a bude zjevně schopen pracovat nezávisle, což teoreticky umožní otáčení na místě. Nicméně přesné technické údaje jsou zatím nepotvrzeny. První elektrický vůz Ferrari pravděpodobně použije technologii převzatou z nového SF90, který kombinuje čtyřlitrový motor V8 a trojici elektromotorů s kombinovaným výkonem 986 koní. Na loňském představení SF90 to generální ředitel Ferrari Louis Camilleri označil za „první krok ve směru, do kterého Ferrari vstoupí“.

Ferrari se také nechalo slyšet, že má problém se zvukem automobilu. Zákazníci Ferrari totiž chtějí slyšet zvuk motoru, nicméně požadují také elektrický motor což moc nejde dohromady. Proto se technologické oddělení Ferrari snaží vymyslet i tento „problém“. Uvidíme, co nakonec Ferrari přinese.

Zdroj:autocar.co.uk, foto: Ferrari

Podrobnosti o prvním elektrickém vozu Ferrari byly odhaleny

Další články