Testy ojetých aut, recenze nových aut

Tesla představila v Japonsku velmi drahou novinku

24.10.2019 Jiří Soukup

Společnost Tesla Inc (TSLA.O) začne na jaře příští roku instalovat v Japonsku své domácí akumulátorové baterie Powerwall. Cena je však poměrně vysoká, navíc ji firma uvádí bez dalších poplatků za instalaci a oživení systému.


Powerbanka „Powerwall“ má kapacitu  13,5 kilowatthodiny (kWh) a může ukládat energii generovanou solárními panely. V Japonsku bude stát 990 000 jenů (9 135 $), včetně systému Backup Gateway, který spravuje připojení k síti. Cena je ovšem uvedena ale bez nákladů na instalaci a bez maloobchodní daně. Powerball by měl být distribuován online přímo automobilkou, do budoucna však podle zástupců Tesly není vyloučen ani prodej prostřednictvím třetích stran. Není však bez zajímavosti, že objednávky přijímá Tesla od japonských zákazníků již od roku 2016. Doposud však nebyl dodán ani jediný panel „Powerwall“.

"Tesla věří, že japonský trh s domácími bateriemi má velký růstový potenciál," řekl reportérům v Tokiu Shinji Asakura, country manager energetických produktů v Japonsku. Uvedl také, že  garance výkupní ceny, které zaručují minimální ceny energie, získané ze solárních panelů, ke konci letošního roku vyprší.

Powerball není primárně určen k dobíjení elektromobilů, ale k uchování energie pro případ nouze nebo živelných katastrof, které jsou v Japonsku běžné

Společnost Tesla již od roku 2015  instalovala systémy Powerwall na přibližně 50 000 místech v sedmi zemích světa.

Zdroj: Reuters

Další články