Testy ojetých aut, recenze nových aut

Volvo potvrdilo plně elektrickou verzi pro novou XC90

25.01.2020 Jiří Soukup

Volvo uvede na trh plně elektrickou verzi své nové generace XC90, která má být hotová zhruba v roce 2022. Bude se jednat o první model postavený na architektuře SPA.


Šéf společnosti Volvo Håkan Samuelsson řekl, že budoucí vozy XC90 budou nabízeny s vysokým stupněm automatizovaného řízení na dálnicích, které budou pro zákazníka volitelné. Kromě toho, že bude XC90 nabízen jako elektrický, bude i nadále nabízen jako plug-in hybrid a pravděpodobně i s benzínovým motorem. Nebude však možnost naftového pohonu.

Samuelsson také potvrdil, že bychom se měli dočkat rozšíření řady „40“ a Volvo XC40 tak pravděpodobně nebude jediným zastupitelem nejmenší řady. Není sice známo, jestli se tato náhrada týká ukončeného modelu V40, ale Samuelsson řekl, že si Volvo uvědomilo potřebu malého městského vozu, který právě v portfoliu chybí. Řada 40 se zatím rozšířila o elektrické Volvo XC40. Strategií společnosti Volvo pro elektromobily je nabídnout spíše elektrické verze stávajících modelů než úplně nové modely. Je to také z toho důvodu, že dceřiná společnost Polestar dělá zcela nové elektrické vozy.

Zdroj:autonews, foto: Volvo

Další články