Testy ojetých aut, recenze nových aut

HYUNDAI CZ SI HRAJE NA SCHOVKU, ALE VŠICHNI UŽ DÁVNO VĚDÍ…

22.02.2019 Redakce

Hyundai sice v Ženevě žádné auto vystavovat nebude, nicméně prostřednictvím své PR agentury dnes české zastoupení automobilky obeslalo novináře s třaskavým sdělením, že „Hyundai v ČR brzy rozšíří produktovou řadu o sportovně laděné SUV s nejrůznějšími sportovními úpravami" a že "podrobnější informace budou zveřejněny již brzy.“ Hmm... je někdo překvapen?


Asi nikoliv. Protože jestli mělo jít o pokus o teasing, tak se skutečně moc nepovedl. V době vydání zprávy totiž již všichni motorističtí novináři dávno věděli, že půjde o model Tucson s optickým paketem N-Line. Tedy nikoliv o ostrou "enkovou" verzi. A není ani žádným tajemstvím, o jaké "nejrůznější sportovní úpravy" se jedná. Patří mezi ně například větší kola, N-Line plakety na blatnících, červené prošívání v interiéru, sportovní přední a zadní nárazník, dvojitá koncovka výfuku nebo třeba sportovní sedadla a řadící páka.

Úpravy dozná také podvozek a brzdy, nicméně podle časopisu Autocar nelze očekávat, že sportovněji laděný Tucson dostane jiný motor, než ten, který je v modelu i30, tedy 1,6 T-GDi naladěný na 174 koní, případně dieselový dvoulitr. Naopak se očekává nasazení 48V mild hybridního pohonu. Ukázali bychom vám i nějaké fotky, ale hra na schovku nás vždycky bavila. Takže již brzy... :)


Další články