Testy ojetých aut, recenze nových aut

SMART JE ZACHRÁNĚN – DAIMLER A GEELY BUDOU ZNAČKU DÁLE ROZVÍJET

03.04.2019 Redakce

Zhejiang Geely Holding Group (Geely Holding) a Daimler AG (Daimler) oznámily založení společného globálního podniku, ve kterém bude každá společnost vlastnit stejný 50 procentní podíl. Cílem je další rozvoj značky Smart, průkopníka městské mobility, jako lídra v segmentu elektromobilů.


Na základě dohody o společném podniku se bude v novém závodě v Číně specializovaném na elektromobily montovat další generace elektromobilů Smart určená pro globální trh, jejíž prodej začne v roce 2022.

Dieter Zetsche, předseda představenstva Daimler AG a vedoucí divize Mercedes-Benz Cars, dodal: "Více než 2,2 milionu zákazníků považuje Smart za průkopníka v oblasti městské mobility. Díky jeho úspěšnému příběhu se těšíme na další rozvíjení značky ve spolupráci s Geely Holding, silným partnerem v segmentu elektromobilů. Společně navrhneme, vyvineme a v Číně budeme vyrábět další generaci elektrických vozidel Smart pro celosvětový trh - s prvotřídními výrobními standardy a vynikající úrovní bezpečnosti značky Smart. Těšíme se na další budování našeho úspěchu v Číně a ve světě se všemi našimi partnery. V závodě v Hambachu se bude v budoucnu vyrábět kompaktní elektromobil Mercedes-Benz, čímž se zajistí udržení pracovních míst jakož i další investice. "

Li SHUF, předseda Geely Holding, se vyjádřil: "Plně respektujeme hodnotu značky Smart. Tato značka má jedinečnou atraktivitu a silnou obchodní hodnotu. Geely Holding a Daimler se těší na tento náročný a vzrušující nový projekt, jehož prostřednictvím dále podpoříme uvedení prémiových elektromobilů na trh a poskytneme našim zákazníkům ještě lepší zkušenost z této formy mobility. Jako rovnocenní partneři budeme dělat vše proto, abychom značku Smart podpořili v celosvětovém měřítku. Využijeme naše zkušenosti a globální kompetence v oblasti managementu značky, vývoje a výzkumu, výroby, řízení dodavatelského řetězce a v dalších oblastech. Synergie z této spolupráce budou přínosné pro obě strany a zároveň nám umožní dále rozvíjet technologie pro Smart, včetně oblasti konektivity, abychom se nadále drželi v čele odvětví i v průběhu jeho širší transformace. "

Zdroj: http://www.newspress.co.uk

 


Další články