Testy ojetých aut, recenze nových aut

ELECTRIFY AMERICA VYPÍNÁ V USA NABÍJEČKY

02.02.2019 Redakce

Společnost Electrify America, která patří pod křídla automobilky Volkswagen a byla založena za účelem vybudování infrastruktury pro nabíjení elektrických vozidel s výkonem 150kW a 350kW, musela většinu svých nabíječek, na doporučení společnosti Huber + Suhner, dodavatele nabíjecích kabelů, přepnout do režimu offline.


Generální ředitele společnosti Electrify America, Giovanni Palazzo, k tomu řekl, že ze sítě nabíjecích stanic vyřazují všechny stanice, které používají vysoce výkonné kabely HUBER + SUHNER, a to do té doby, dokud nebude možné stoprocentně potvrdit jejich bezpečnost. Problém je v kapalně chlazených kabelech a je popisován jako "bezpečnostní problém", nicméně společnost nebyla v popsání problému více konkrétní .

Majitelé vozidel s výkonem 150kW, resp 350kW by neměli mít z této sitace nějaké větší problémy. Vozy schopné rychlejšího nabíjení (například Porsche Taycan nebo Audi E-Tron) totiž ještě nejsou na ve větším množství v provozu a navíc se některé vozy nedokáží na tyto nabíječky připojit.


Další články