Testy ojetých aut, recenze nových aut

ÚTOKY NA AUTONOMNÍ TAXI JSOU STÁLE ČASTĚJŠÍ

20.01.2019 Eva Kolarov

Podle listu New York Times se společnost Waymo (dceřinná společnost  Googlu), provozující autonomní taxi službu, stala terčem útoků vandalů a to především v městě Chandler, patřící do oblasti Phoenixu ve státě Arizona.


V Chandleru o rozloze 200 km2 byla uvedena do zkušebního provozu služba společnosti Waymo od prosince 2018. Od té doby však již bylo zaznamenáno více než 20 útoků vandalů. Jednalo se jak o útoky kameny a tupými předměty na auta, tak i o útok přímo na řidiče – asistenta. Ten musí být přítomný uvnitř vozu pro případ nějaké nenadálé situace. Někteří obyvatelé města se dokonce snažili auto zabrzdit násilně, řidič proto musel zasáhnout a ukončit test autonomního taxi. Nejzávažnější útok byl ze strany 69letého muže, který s pistolí v ruce mířil na taxi a ohrožoval i řidiče-asistenta, citujíce zprávu o smrti Elaine Herzberg, která přišla o život při kolizi s autonomním vozem z flotily Uber.

V současné době je služba společnosti Waymo stále ve zkušební fázi a je proto testována na 400 vybraných zájemcích, kteří posledních 18 měsíců využívají této služby jako testující „early rider“. Denně uskuteční společnost Waymo v Arizoně 40 tis km testovacích jízd. V tomto kontextu  je podle společnosti Waymo útoků zatím relativně málo a nemá tedy v úmyslu je řešit právní cestou.


Další články