Testy ojetých aut, recenze nových aut

ASTON MARTIN LAGONDA - TOHLE NENÍ AUTO, TO JE ÚKAZ...

06.03.2019 Redakce

Čekali jsme hodně, ale to co jsme viděli, předčilo i ty nejbujnější představy. Aston Martin koketuje s kategorií SUV a crossoveru již nějakou dobu. A protože pod křídla téhle automobilky, resp. křídla investičního fondu Investindustrial, který automobilku vlastní, patří i "znovuobjevená" značka Lagonda, bylo rozhodnuto, že prvním takovým modelem bude Lagonda All-Terrain, tedy luxusní elektrifikované SUV, případně crossover, chcete-li...


Jakkoliv to zní bláznivě, mělo by se jednat o luxusní auto pro mladé, pro které je značka Rolls Royce nebo Bentley až příliš konzervativní. Vzhledem k očekávané cenovce vozu se ale asi počítá spíše se "zlatou mládeží" z arabských rodin, kterým na pozemcích tryká ze země nafta. Své klienty si ale Lagonda najde určitě i na ruském, indickém nebo čínském trhu. Je ovšem, jestli nějaký mladík takové auto "ukočíruje". Svymi rozměry totiž Lagonda předčí dodávky typu Ford Tranzit nebo Peugeot Partner. Je to prostě opravdový silniční koráb.

 

A co chce Lagonda svým zákazníkům nabídnout? Především neotřelý design, plně elektrický pohon (kde to ale budou ti šejkové v poušti nabíjet?) a naprosto luxusní a nekonformní interiér vybavený nejmodernějšími technologiemi. Nový model by měl být v prodeji v průběhu roku 2021, cena samozřejmě není v tuto chvíli známa, ale myslíme si, že drtivé většině lidí vyrazí dech. A to přeci u takového auta jde především, ne...?


ASTON MARTIN LAGONDA - TOHLE NENÍ AUTO, TO JE ÚKAZ...

Další články