Testy ojetých aut, recenze nových aut

Interiér auta vyčistíte od psích chlupů obyčejným nafukovacím balonkem

02.07.2020 Roman Havlín
Foto: Roman Havlín

Češi mají v domácnostech údajně až dva a půl milionu psů a je jasné, že velká část z nich se také vozí s páníčkem v jeho autě. Zbavit pak interiér auta od psích chlupů je skoro nemožné. Pomůže ale jednoduchý trik.


Kompletní očista zakoupeného ojetého auta patří k základním krokům, na které by se nemělo zapomínat. Co ale dělat v případě, že předchozí majitel vozu v něm vozil svého psího mazlíčka, který jako na potvoru disponoval dlouhou hustou srstí a neskutečně línal? Odpovědí na tuto otázku by mohly být následující rady. Kdo z vás někdy vezl ve svém autě psa s delší srstí, asi si moc dobře pamatuje na tu spoušť. Doslova „zapíchané“ chlupy v sedačkách a v koberečcích nejsou ničím příjemným.  Navíc je mnohdy nedokáže vysát ani naprosto nový profesionální vysavač a celý úklid takové pohromy může trvat i několik hodin. 

Co tedy s tím? Prvním krokem by měla být klasická „ruční práce“ v podobě pečlivého vytahání co největšího množství chlupů ze sedadel. Teprve potom následuje důkladné vysávání. Na tuto proceduru si však připravte výkonný (a pokud možno vyčištěný) vysavač, protože pokud zvolíte klasické ruční vysavače se zapojením do 12V palubní zásuvky vozu, moc toho nevysajete… Při luxování pak doporučujeme použít speciální gumový kartáč. Krouživými pohyby jezděte po sedadle a druhou rukou současně vysávejte dotyčnou plochu. Budete se divit, s jakou radostí půjdou chlupy z potahů sedaček ven. Speciální kartáček lze zakoupit v obchodech s autopříslušenstvím, ovšem pokud jej neseženete, stačí i klasická houbička na nádobí. Její drsnější stranou opět stačí přejíždět po místě s největší koncentrací chlupů a současně opět vysávat. 

Zajímavou alternativou k čistění je také lepící páska. Na tu se nalepí prakticky cokoliv, ale musíte si uvědomit, že tato procedura bude časově náročnější a na úklid jedné sedačky jí spotřebujete takřka celou. Poslední možností je pak obyčejný nafukovací balónek. Možná by vás to nenapadlo, ale stačí jej nafouknout a přetřít s ním několikrát zanesené sedadlo. O vše se pak postará statická elektřina, jenž na sebe naváže většinu psích chlupů. Opět pak stačí pečlivé vyluxování a máte hotovo. 

Další články