Testy ojetých aut, recenze nových aut

Na tuhle ojetou Corsu nestačí ani Porsche. Teď je na prodej

14.01.2020 Jiří Soukup

Opel Corsa OPC Nürburgring je raritní auto. Vyrobeno bylo totiž pouze 500 exemplářů. Tenhle je na prodej v Německu, má najeto 120 tisíc kilometrů a majitel za něj chce 11.300,- euro (cca 286.000,-Kč).


Opel Corsa OPC v edici Nürburgring je nejvýkonnější produkční Corsa. Tým inženýrů z divize OPC upravil u téhle edice systém řízení motoru i turbodmychadla, nainstaloval výfukový systém se sníženým dynamickým tlakem, přeprogramovali systém ABS i kontrolu trakce a celé auto posadil ještě níž, než je standardní OPC. S tím pomáhali odborníci z firmy Bilstein, který podvozek v podstatě celý přepracovali. Výkon turbo motoru o objemu 1.6 litru, který vyžaduje 100 oktanové palivo, se tak zvedl na 210 koní a točivý moment dosahuje hodnoty 280 Nm. Takto upravený motor pak vystřelí Corsu z nuly na sto za pouhých 6,7 sekundy a dotlačí ji až na maximální rychlost s hodnotou 230km/h. Ve zrychlení tak o jednu desetinu vteřiny porazí dieselovou Panameru s šestiválcovým motorem od VW s výkonem 250 koní. Upravené jsou proto u Corsy také brzdy vozu, které pro tuhle edici dodala firma Brembo.Unikátní je pak přední náprava, která je vybavena diferenciálem se sníženou svorností. Ten u Corsy funguje tak skvěle, že se inženýři odhodlali u edice OPC Nürburgring k možnosti zcela vypnout systém ESP.

Nabízený exemplář je z roku 2012 a má najeto 120 tisíc kilometrů. Vzhled exteriéru vypadá velice dobře a majitel garantuje pravidelný servis. Při pohledu do interiéru je však zřejmé, že vůz už má něco za sebou. Ošoupaný volant a koberečky před předními sedadly dokazují, že majitel s vozem skutečně intenzivně jezdil. Ve výbavě pak nechybí například automatická klimatizace, centrální zamykání, kožený volant, tempomat, systém kontroly tlaku v pneumatikách, Bluetooth, MP3 nebo navigační systém. Prodávající požaduje za tuhle červenou raketu částku 11.300,-euro, což není zrovna málo. Na druhou stranu je potřeba vzít v úvahu jistý investiční potenciál vozu, který se za pár desítek let může stát zajímavým sběratelským kusem.

Zdroj: autobild.de

Foto: auto-haertel.de; netcarshow.com

Na tuhle ojetou Corsu nestačí ani Porsche. Teď je na prodej

Další články