Testy ojetých aut, recenze nových aut

Nestačí vám ojeté BMW 750iL? K mání je tahle exkluzivní Alpina B12 L za cenu sedmi Fábií

15.11.2019 Jiří Soukup

Sedm nových Fábií nebo jedno ojeté BMW z roku 1991? Může to být dobrý obchod. Za pár let za tohle BMW totiž možná těch Fábií dostanete deset. Anebo také ne. Nicméně milovníci značky BMW, resp. Alpina, zpozorněte, protože tohle BMW je opravdový unikát. Vyrobeno totiž bylo pouze 80 kusů a jeden z nich je nyní k dispozici v Kolíně nad Rýnem. O čem je řeč? No přeci o modelu Alpina B12 L, který byl postaven na základě sedanu BMW 750iL s dvanáctiválcem pod kapotou o výkonu 300 koní. Tedy na tom nejsilnějším co v té době opouštělo brány mnichovské továrny.


Nabízená Alpina B12 L byla vyrobena v roce 1991 a má podle prodejce najeto pouhých 39.744 kilometrů. Těžko tomu uvěřit, ale prodávají tvrdí, že je vše schopen doložit kompletní servisní historií vozidla. To má pod kapotou pětilitrový motor V12 s výkonem 350koní a točivým momentem 470Nm při 4.000 ot./min. Protože vůz není vybaven elektronickým omezovačem rychlosti lze s ním upalovat rychlostí až 275km/h a z nuly na sto zrychlit za necelých sedm sekund. O přenos síly na zadní kola se stará automatická čtyřstupňová převodovka.

 


 


Podle dealera je vůz ve „výjimečně dobrém stavu“. Kromě několika detailů je vzhled nadopovaného sedanu ale spíše umírněný. Vrcholem jsou tak pouze jemné zlaté linie na boku vozidla a na kufru zdobené červené a bílé nápisy „B12 5.0“. Alpina pochopitelně nabízí moderní komfort, jaký si dopřávali zákazníci vrcholného sedanu řady 7. tedy kromě jiného i  klimatizací, palubní počítač a vyhřívaná sedadla. Umírněný ale nebyl prodávající při stanovení prodejní ceny. Za uvedený vůz totiž žádá nemalých 69.000 EUR. Je to opravdu hodně, nicméně vzhledem k exkluzivitě vozu a jeho deklarovanému technickému stavu to může pro opravdové milovníky značky Alpina zajímavá nabídka.

Zdroj a foto: Autobild.de

Nestačí vám ojeté BMW 750iL? K mání je tahle exkluzivní Alpina B12 L za cenu sedmi Fábií

Další články