Testy ojetých aut, recenze nových aut

Opel Monza Keinath – kupte ho, cena rozhodně poroste

20.11.2019 Jan Smékal

Tohle auto jste na českých silnicích asi ještě neviděli. Aktuálně je k mání za přijatelnou cenu, která určitě poletí nahoru. Tohle je opravdová investiční příležitost.


Opel Monza byl jedním z nejpopulárnějších automobilů osmdesátých let. Měl elegantní design , sportovní šmrnc, byl pohodlný a výkonný, zejména když měl pod kapotou šestiválcový třílitr. Opel tento model nikdy nenabízel ve verzi kabrio, což byla výzva pro úpravce Horsta Keinatha. Ten v období od roku 1976 do roku 1986 postavil 144 otevřených verzí Opel Monza na základě varianty GSE. Plátěná střecha byla ovládána hydraulicky a pod kapotou byl šestiválcový třílitr s tehdy extrémním výkonem 180 koní. A protože auto vážila přijatelných 1,4 tuny, tedy téměr tolik co kupé, dosahovala Monza kabrio skvělých dynamicých hodnot.

Jeden z takových vozů je nyní prodej a to dokonce ve výborném stavu. Jde o bílý Opel Monza Keinath KC5 s rokem výroby 1984 a nájezdem pouhých 29 tisíc kilometrů. Podle prodejce prošel vůz náročnou celkovou renovací ve specializované dílně. Platné osvědčení TUV má tento automobil až do roku 2021. Součástí renovace byl i nový perleťově bílý lak, který kontrastuje s černými koncovkami výfuku a efektními koly. Bílý je i celý interiér, který, alespoň podle fotografií, vypadá jako nový. J vyvedený v kvalitní kůži, okna i zrcátka mají elektrické  ovládaní, nechybí ani palubní počítač a automatická klimatizace.  Pro zájemce o koupi á pak prodejce nabízí ještě jednu zajímavou informaci – vůz získal hodnocení „1“ ve zprávě Classic Data.

Cena 39.900 EUR se může zdát vysoká, nicméně dle našeho názoru odpovídá faktu, že se jedná o skutečný unikát, který je jediný v nabídce. U fanoušku značky může také auto navodit pocit husí kůže a nejen to – je totiž velmi pravděpodobné, že cena tohoto unikátu jenom poroste.

Zdroj a foto: Autobild.de, favcars.com 

Opel Monza Keinath – kupte ho, cena rozhodně poroste

Další články