Testy ojetých aut, recenze nových aut

Raritní kříženec Mercedes 600 Pullman a Maybach je na prodej za skoro 70 milionů korun

01.06.2020 Jan Smékal Zdroj: autobild.de
Foto: autoleitner.nl; autobild.de

Tohle auto je unikátní kříženec mezi moderním Maybachem a původním Mercedesem 600 Pullman W100. Po sedmileté komplexní přestavbě je auto nyní na prodej za téměř 70 miliónů korun.


Tento Mercedes 600 Pullman byl přestavěn a restaurován společností Mercedes-Benz Classic po dlouhých sedm let a je tak skutečným unikátem. Druhé takové auto na světě nenajdete. I díky tomu je tak jedinečný a drahý. Původní majitel chtěl aby byl zachován klasický vzhled legendárního modelu Pullman 600, ale aby zároveň obsahoval moderní techniku a luxusní výbavu ze současného Maybachu. Mezi roky 2007 a 2014 tak postupně vznikal tento kříženec dvou automobilových světů, aby se v současné době nabízel na trhu za šílenou cenovku 70 miliónů korun. 

Na první pohled vypadá 600 Pullman zcela originálně, ale to je velký omyl. V autě, které z venku vypadá zcela klasicky, se totiž nachází luxus Maybachu. V interiéru tak lze najít například stmívatelnou panoramatickou skleněnou střechu z modelu Maybach 57, všechna sedadla elektricky ovládaná, včřetně vyhřívání a odvětrávání, skládací stolky, minibar s chladničkou, TV s DVD přehrávačem, přepážku z matného skla, satelitní navigaci nebo třeba parkovací systém s kamerou. Pod kapotou ale zůstalo v podstatě vše původní. Auto tak pohání osmiválcový motor 6,3 litru s výkonem 250 koní. Řazení je řešeno upravenou čtyřstupňovou automatickou převodovkou.Podle prodávajícího stála celková přestavba vozu tři milióny euro. Auto ujelo od rekonstrukce pouhých 1.100 kilometrů a je na prodej za cenu 2.150.000 EUR bez daně, tedy 2.558.000 EUR s daní, což je v přepočtu téměř 70 miliónů korun. Jaký je o vůz mezi sběrateli zájem se nepodařilo zjistit, jité ale je, že fronty se na tohle auto, ani přes jeho výjimečnost, asi stát nebudou.

Raritní kříženec Mercedes 600 Pullman a Maybach je na prodej za skoro 70 milionů korun

autoleitner.nl; autobild.de

Další články