Testy ojetých aut, recenze nových aut

Raritní, pět let starý Hennessey Venom GT je na prodej

06.01.2020 Jan Smékal

Výroba modelu Hennessey Venom GT začala v roce 2010 a v průběhu šesti let bylo vyrobeno pouze několik desítek zákaznických automobilů. Ten s výrobním číslem 9 je nyní na prodej za astronomickou cenu.


Nestává se často aby se na nějakém inzertním portálu objevilo na prodej auto, kterého se vyrobilo pouhých několik kusů. Na serveru cars.com se však jedno takové objevilo. Jde o unikátní supersport Hennessey Venom GT s výrobním číslem 9. Vzhledem k tomu, že bylo vyrobeno jenom několik desítek těchto vozů, jde o opravdový unikát. Jedinečnost vozu spočívá i v tom, že má najeto pouhých 1200 kilometrů a je v precizním technickém stavu, tedy v podstatě připraven k okamžité jízdě. A ta bude pořádně pekelná. Hennessey Venom GT je totiž postavený na platformě modelu Lotus Elise a pod kapotou má motor Chevrolet LS7. Jde o sedmilitrový osmiválec se dvěma turby, který dává výkon až 1244 koní, tedy víc než Bugatti Veyron. Venom by se měl s tímhle motorem dostat na maximální rychlost 435 km/h a co je zajímavé, že tenhle šílený motor je spojen s pouze šestistupňovou manuální převodovkou, která pochází z modelu Ford GT. 

PŘEČTĚTE SI TAKÉ NÁŠ TEST FERRARI CALIFORNIATento konkrétní kus byl vyroben v únoru 2014, tedy tři roky před ukončením výroby. Má najeto pouhých 1200 kilometrů a prodejce za něj požaduje 1,25 milionu dolarů, tedy přibližně 28,5 milionů korun. Za to by byly tři Leošovy Rollsy. Nicméně vzhledem k unikátnosti vozu může do budoucna taková investice poměrně zajímavá. I tak si ale myslíme, že si svého kupce bude tenhle unikát hledat poměrně dlouho. 

Zdroj a foto: Cars.com; motor1.com

Raritní, pět let starý Hennessey Venom GT je na prodej

Další články