Testy ojetých aut, recenze nových aut

Tohle legendární Audi Sport se draží za 13 milionů korun

01.03.2020 Jan Smékal Zdroj: Autobild.de
Foto: FavCars.com

Rallyová legenda z osmdesátých let Audi Sport Quattro míří v příštím týdnu do dražby na Floridě. Aukční dům očekává, že by se tohle unikátní auto mohlo prodat až za 550 tisíc dolarů, tedy necelých 13 milionů korun.


Ano, jde opravdu o legendární sportovní auto, ale proč tolik peněz? Je potřeba si uvědomit, že automobilka Audi vyrobila v letech 1984 – 1985 pouze 214 kusů Audi Sport Quattro. To mělo pod kapotou pětiválcový motor dopovaný turbem, který nabízel výkon 306 koní. Ten byl přenášen na všechna čtyři kola a z poměrně velkého a těžkého auta udělal téměř neporazitelné sportovní náčiní. Zajímavostí také je fakt, že Audi Sport Quattro bylo nabízeno pouze v pěti barvách. jde tedy skutečně o unikát, který bude svoji cenu už asi jenom zvyšovat.

Do aukce na Floridě míří červený exemplář, který byl v roce 1986 dovezen (jako nový) do USA. Bylo to údajně jedno z deseti aut Audi Sport Quattro, které se jako doprovod účastnilo legendárního závodu Pikes Peak. Auto má nejeto pouze 56.300 kilometrů a bylo pečlivě opraveno. Kvalitní renovace se dočkala jak převodovka a motor, tak i odpružení náprav, hnací hřídele a diferenciál. Vnitřek vozu byl speciálně vyčištěn a aktuálně vypadá jako nový. Na voze jsou originální kola Ronal a k vozu je jako příslušenství dodáváno i s originálními nástroji a zvedákem. Vzhledem ke stavu vozu a jeho unikátnosti se zástupci aukčního domu neobávají, že by se vůz za astronomických téměř 13 milionů korun neprodal.

Další články