Testy ojetých aut, recenze nových aut

Chcete jedno z posledních BMW E30 Touring? K mání je tenhle exkluzivní kus

06.11.2019 Jiří Soukup

Těchto raritních BMW E30 Touring je v Německu registrováno pouze 1792 kusů. Je to tedy dobrá investice do budoucna nebo jenom černá díra na peníze? Je beze vší pochybnosti, že každý takový kousek je dnes již skutečnou vzácností. Jeden takový vůz, navíc ve vyhledávané variantě „Design Edition“, se nedávno v Ahrensburgu (Schleswig-Holstein) objevil na prodej. Jde o BMW 316i Touring "Design Edition" do jehož renovace investoval původní majitel částku 40 000 EUR.


V letech 1992 až 1994 byly některé vozy BMW řady 3 Cabrio (318i) a Touring (316i a 318i) dodávány jako tzv. Design Edition s rozsáhlejším speciálním vybavením. Vizuálně lze modely rozeznat podle jejich speciálních úprav a barevně sladěných interiérů. Dealer "Hallier Classic Cars" v současné době prodává takové BMW 316i za zajímavých 14 900 EUR. A mohlo by jít opravdu o velmi zajímavou investici. Podle prodávajícího má vůz totiž po renovaci najeto pouhých 13 857 kilometrů a v roce 2008 prošel rozsáhlou renovací v hodnotě 40 000 EUR. Vůz tak má nový černý lak Mic Metallic, zrenovovaný interiér a dobová kola BBS s křížovým paprskem a průměrem 15 palců. Kompletní renovací prošel také podvozek, řízení a brzdová soustava.V interiéru byla dodána zadní elektrická okna, nové topení a manuální klimatizace. Sportovní sedadla byla předělána originálními středními panely M-Tex v červené barvě, prostor pro nohy je lemovaný kobercem Porsche velur. Ale to není všechno: původní majitel vybavil sedadla loketními opěrkami, nainstalovat tempomat a palubní desku potáhl černou Alcantarou. Byly také vyměněny zadní dveře a čelní sklo, obnoveny světlomety a zadní světla. Úpravy se nevyhnuly ani motoru, který má výkon 99 koní a byla u něj vyměněna ložiska ojnice, instalovány nové vačkové hřídele a nainstalována nitridovaná kliková hřídel. Kromě toho má tato 316i lehčí setrvačník, novou spojku včetně uvolňovacího ložiska a krátké řadící páky z BMW Z4. Výfuk a katalyzátor jsou taktéž nové. Veškeré úpravy a opravy vyšly na 40 000 EUR a prodávající je schopen vše doložit fakturami.

O výhodnosti takové koupě lze spekulovat. Ojeté modely BMW 316i Touring začínají sice už na částce okolo 3 000 EUR, ale v takovém stavu, jako je prodávaný kus, není žádný. Navíc s tak nízkým nájezdem kilometrů. Za nás takové auto potenciál má…

Zdroj a informace o vozidle: Autobild

Chcete jedno z posledních BMW E30 Touring? K mání je tenhle exkluzivní kus

Další články