Testy ojetých aut, recenze nových aut

Elektrické SUV Škoda Enyaq – podrobnější informace a fotografie

17.07.2020 Jan Smékal Zdroj: drivingelectric.com
Foto: drivingelectric.com

Premiéra prvního elektrického SUV Škoda Enyaq se podle neoficiálních informací odehraje začátkem září v Praze. Testování vozů vrcholí a vozy s minimálním maskováním se již prohánějí v okolí Mladé Boleslavi.


Foto: drivingelectric.comDva z nich vyfotili kolegové z webu drivingelectric.com a jak je z fotografií vidět, skutečně se na trh dostanou dvě karosářské varianty. Jedna by měla být více praktická a bude se spíše podobat současnému modelu Kodiaq, zatímco ta druhá, se splývavou zádí ve stylu kupé bude více podobná konceptu Vision iV, který byl představen na jaře roku 2019 v Ženevě. Koncept iV upoutal nejen svým designem a zářivě zlatavěžlutou barvou, ale také světelnou lištou přes celou příď vozu, kterou by podle ředitele ŠKODA Auto měly mít v budoucnu všechny elektrické modely značky ŠKODA. Zda se i verze kupé bude jmenovat Enyaq není doposud zřejmé. Jisté ale je, že tahle karosářská varianta přijde na trh až později.

Konzervativnější verze modelu Enyaq bude mít přední i zadní světla vycházející z designu světel zatím největšího modelu škodovky, SUV Kodiaq. Ohledně interiéru vozu zatím není příliš mnoho informací, ale předpokládá se, že jeho dominantou bude obří dotykový displej. Ten ale nebude postaven na výšku, jako například u vozů značky TESLA, nýbrž „klasicky“ na šířku, což by mělo nabídnout řidiči lepší ergonomii ovládání.ŠKODA Enyaq by měla dostat elektromotor poháněný 83kWh bateriemi, což by mělo tomuto vozu umožnit teoretický dojezd až 500 kilometrů. V nabídce budou pravděpodobně i slabší, a tedy i levnější, baterie. Detailní informace o jejich kapacitě ale nejsou zatím dostupné. Cena vozu není samozřejmě také ještě známa, nicméně z předešlých prohlášení zástupců automobilky by se cena modelu Enyaq měla pohybovat přibližně deset procent nad cenou naftové verze modelu Superb, jehož cena aktuálně začíná na částce 766.900,-Kč

Elektrické SUV Škoda Enyaq – podrobnější informace a fotografie

drivingelectric.com; ŠKODA Auto

Další články