Testy ojetých aut, recenze nových aut

Kuriózní nehody na českém venkově aneb - To je dost, žes nás taky jednou vyvez…

04.07.2020 Eliška Konečná
Foto: Eliška Konečná

Ty nejkurióznější nehody se pravděpodobně odehrávají na venkově. Vypadnutí z přívěsného vozíku za jízdy, slepice v prostoru pedálů nebo třeba rybář, který zajížděl tak blízko k řece až mu odplavalo auto.


Kdo jezdí na český (ale nejen český) venkov, určitě již na tamních silnicích zažil situaci, která vyvolala větší či menší úsměv. Jenže někdy takové úsměvné situace mohou skončit dokonce i tragicky. Asi nejčastější příčinou nehod na českém venkově je totiž technický stav vozidel a řidiči pod vlivem alkoholu. Co je někdy možné vidět na lokálních silnicích je pak skutečně neuvěřitelné. Přestárlé vozy v žalostném technickém stavu, výfuk připevněný k podvozku technickou lepící páskou, nefunkční světlomety, blikače nebo třeba brzdová světla. O rezavých blatnících, neschválených dílech, propadlých technických kontrolách nebo třeba proděravěných filtrech pevných částic není potřeba dlouho vyprávět. Stejně tak jako o „spanilých“ jízdách z místních hospod pod vlivem alkoholu.No a jaké nehody patří k těm opravdu kuriózním? Například jeden rybář z Mladoboleslavska zaparkoval svoji Felicii tak blízko u řeky Jizery, až se mu pod koly utrhl podemletý břeh. Auto skončilo v řece, rybář byl bez úlovku a o zábavu bylo v blízkém okolí na celý den postaráno. Nikomu se naštěstí nic nestalo, škoda na autě byla ale samozřejmě totální. Řeka se z nečistot brzy vzpamatovala a rybáři už opět loví. Podobně kuriózní nehoda se stala ve stejném kraji relativně nedávno. Řidič mototříkolky vezl na korbičce postarší paní, která se však po prudkém vyhýbacím manévru, kdy řidiči vběhl do cesty zajíc, na korbě neudržela a skončila v příkopu. Odnesla to sice jenom zlomená ruka, nicméně řidič vozítka přišel o řidičský průkaz. Dechová kontrola a následná krevní zkouška totiž prokázala téměř jedno promile alkoholu v krvi. Alkohol je bohužel u podobných nehod indikován velmi často.

Abychom ale byli spravedliví, kuriózní nehody se odehrávají i například v Praze, Brně nebo Plzni. Pamatujete například, jak v roce 2010 zbourala bývalá manželka bývalého premiéra vysavač u benzínové pumpy v pražských Stodůlkách aby skončila se svým autem na střeše jiného vozu? Ne? Tak o tom zase příště…

Další články