Testy ojetých aut, recenze nových aut

Nová Honda Civic MY 2020 je tady a hurá – má otočné ovladače

20.01.2020 Jan Smékal

Honda začala prodávat model Civic v provedení 2020 a nabídla jedno zajímavé překvapení. K radosti mnoha uživatelů totiž vrátila do interiéru klasická tlačítka a ovladače. Tím ale vylepšení nekončí.


Mezi ty další patří například modernizace karoserie a vylepšení infotainmentového systému a materiálů používaných v kabině. Mezi další inovace masky modelu Civic patří také kombinované světlomety využívající výlučně LED a přepracovaná LED světla pro denní svícení. U základního modelu jsou k dispozici nová 16palcová litá kola, modely střední a nejvyšší třídy jsou pak osazené sportovními 17palcovými litými koly v provedení „Shark Grey“. Kromě řady stávajících barevných provedení bude model Civic dodáván také nově v barvě Obsidian Blue. Interiér modelu Civic byl dále vylepšen použitím nových prvků vnitřního obložení s texturovaným povrchem,. a přidává elektrické sedadlo řidiče nastavitelné v osmi směrech a které je k dispozici u modelů nejvyšší třídy.

infotainmentový systém integruje aplikace Apple CarPlay a Android Auto. Společnost Honda naslouchala přání zákazníků a zlepšila ovladatelnost tím, že přidala fyzická tlačítka a otočné knoflíky pro ovládání infotainmentu a klimatizace. 

Vybírat lze z řady vysoce úsporných a výkonných motorů s převodovkou CVT nebo šestistupňovou manuální převodovkou. 1,0litrový motor VTEC Turbo s výkonem 126 k a točivým momentem 200 Nm dosahuje u modelu vybaveného převodovkou CVT hodnot emisí CO2 od 107 g/km * a kombinované spotřeby paliva od 4,7 l/100 km*. Větší 1,5litrový zážehový motor VTEC Turbo nabízí výkon 182 k a točivý moment 240 Nm a dosahuje u modelu s manuální šestistupňovou převodovkou hodnot emisí CO2 od 128 g/km* a kombinované spotřeby paliva od 5,6 l/100 km*.Nová řada Sport Line

Honda také uvedla novou řadu Sport Line modelu 2020 Civic, která se vyznačuje designem karoserie inspirovaným uznávaným modelem Type R. Nový model Civic Sport Line je k dispozici ve dvou verzích – základní varianta a model nejvyšší třídy. Model Sport Line jako součást standardního vybavení nabízí infotainmentový systém Honda CONNECT, jehož součástí je DAB rádio, systém Apple CarPlay a Android Auto. Tento systém u modelů nejvyšší třídy zahrnuje i zpětnou kameru. Jednotlivé verze modelu Sport Line budou dostupné s šestistupňovou manuální převodovkou nebo automatickou převodovkou CVT vybavenou pádlovými řadiči. Stejně jako u všech modelů Civic zahrnují modely Sport Line špičkovou sadu technologií aktivní bezpečnosti, díky nimž vůz získal nejvyšší hodnocení v testech Euro NCAP.

Dodávky modelu Civic 2020 budou zahájeny od února 2020 za ceny od 449.900,-Kč

 

Další články