Testy ojetých aut, recenze nových aut

Nová Škoda Kamiq Scoutline bude mít speciální sedadla ThermoFlux

13.05.2020 Jan Smékal Zdroj: ŠKODA Auto
Foto: ŠKODA Auto

ŠKODA KAMIQ prošla outdoorovou úpravou a představuje se i ve verzi SCOUTLINE. Nabízí výrazné doplňky, ochranné prvky karoserie i stylové změny v interiéru. Novinkou pak budou sedadla ThermoFlux


Nové provedení zdůrazňuje u městského SUV jeho dobrodružný charakter. Právě na zákazníky, kteří chtějí progresivnější řešení oblíbeného modelu, verze SCOUTLINE míří. „Někdo upřednostňuje stylový a moderní design, který ztělesňuje standardní model. Jiní zákazníci touží po hravějším a agilnějším vzhledu. A právě jim nabízíme variantu SCOUTLINE,“ říká designér exteriéru Dalibor Pantůček. Podle něj je vzhled modelu KAMIQ SCOUTLINE přirozenou evolucí DNA celé řady Scout. „Robustní ochranné prvky, výrazný difuzor a spojler, zrcátka ve stříbrné barvě, to vše přináší vozu jedinečný charakter, který vystupuje z řady,“ popisuje Dalibor Pantůček základní filosofii. Podle něj jde ale také zejména o funkčnost, dodatečné ochranné prvky jsou praktické jak ve velkoměstě, tak při výletech mimo něj. Auto je víc trendy a lidé si ho mohou více přizpůsobit svému vkusu. SCOUTLINE bude vyjádřením jejich potřeb a hodnot, míří na zákazníky, kteří se chtějí odlišit, mají rádi pocit bezpečí a touží po svobodě,“ naznačuje Dalibor Pantůček, pro koho je provedení SCOUTLINE ideální. Atraktivně vyhlížející vůz si budete moci pořídit v kombinaci s kterýmkoli pro KAMIQ nabízeným motorem. SCOUTLINE bude k dispozici celkem ve dvanácti různých barevných odstínech, devět z nich je metalických. „Mým osobním tipem je barva Titan Blue, která podle mě nejlépe ze všech zdůrazní emocionální charakter vozu, podtrhne jeho dokonalé proporce a zdůrazní onen svěží vzhled,“ říká Pantůček. Plastové ochranné prvky a stříbrné detaily jako střešní ližiny, zrcátka, difuzor, chromované rámy oken či osmnáctipalcová kola z lehké slitiny v antracitové kombinaci samozřejmě budou výborně ladit s kterýmkoliv barevným provedením.

Kromě vnějšího designu samozřejmě najdeme u provedení SCOUTLINE změny i v interiéru. „Základem je samozřejmě ladění do teplejších tónů, které je typické pro všechny modely Scout značky ŠKODA,“ říká Kateřina Vránová z oddělení Color&Trim. Nechybí tak dekorace ve vzhledu jasanového dřeva, chromované ventilační mřížky či hliníkové pedály. K příjemné atmosféře v interiéru přispívá ambientní osvětlení, které volitelně může zářit bíle, červeně či v měděném odstínu. Specialitou interiéru jsou pak sedadla s funkcí ThermoFlux – potahový materiál je vyvinut s vysokou prodyšností, kterou pasažéři ocení zejména v letních měsících.

Nová Škoda Kamiq Scoutline bude mít speciální sedadla ThermoFlux

ŠKODA Auto

Další články