Testy ojetých aut, recenze nových aut

Škoda Kodiaq se letos možná objeví i ve verzi plug-in hybrid

06.05.2020 Jan Smékal Zdroj: autobild.de
Foto: Jan Smékal

V letošním roce by podle neoficiálních informací měl model Kodiaq projít faceliftem. Ten by se však nemusel týkat pouze vzhledu, ale také implementace hybridního pohonu.


Největší SUV automobilky ŠKODA je ve výrobním programu již od roku 2017 a je tedy pravděpodobné, že by v letošním roce mohl projít faceliftem. Tentokrát by však nemuselo jít pouze o optické změny. Ty by měly zahrnovat větší přední masku a také větší průduchy pro přívod vzduchu do motorového prostoru. Upraveny by měly být i přední světlomety, které mohly být vybyveny maticovou LED technologií. Drobné úpravy se asi dotknou také zadních světlometů a bočních ochranných lišt.

V interiéru by se mohl faceliftovaný Kodiaq pyšnit novým infotainmentem, který pravděpodobně převezme z nového Superbu. Dočkáme se tedy modernějšího virtuálního kokpitu a teké zřejmě několika variant středového dotykového displeje, který by mohl mít velikost až 9,2 palce a lze jej ovládat gesty. Samozřejmostí by pak měla být možnost stahování dat například o počasí nebo dopravní situaci ze speciální aplikace.To nejzajímavější by se ale mohlo objevit pod kapotou, kam by mohlo zamířit plug-in hybridní ústrojí 1,4 TSI PHEV, který lze najít i u poslední verze modelu Superb. Systémový ýkon 218 koní a točivý moment 400 Nm by byl pro Kodiaq naprosto dostačující. Na čistě elektrický pohon by tak toto SUV mohlo ujet až 55 kilometrů. Cena vozu této motorizace není známa, ale je velmi pravděpodobné, že by se nedostala pod částku 1,1 milionu korun

Další články