Testy ojetých aut, recenze nových aut

Tesla Model 3 jako offroad? Žádný problém a navíc to jde docela levně

19.07.2020 Jan Smékal Zdroj: carscoops.com
Foto: carscoops.com

Kdo si na to troufne a nebojí se, že se mu v terénu vybijí baterie a zůstane tak uprostřed polí bez možnosti dobít akumulátory, může si s Teslou Model 3 dopřát i docela slušné offroadové hrátky. Úprava auta navíc není vůbec drahá.


Německá společnost Delta 4 × 4, se sídlem v blízkosti Mnichova, vyrobila na základě objednávky norského zákazníka offroadovou verzi vozu Tesla Model 3. Samozřejmě se nejedná o úpravu, která z auta udělá plnohodnotný offroad typu Suzuki Jimny nebo Toyota Landcruiser, ale vzhledem k silnému výkonu elektrického motoru, pohonu 4x4 a úpravě firmy Delta, má Tesla Model 3 Off-Road docela zajímavé možnosti, jak se utkat i se středně těžkým terénem.

Úprava spočívá ve výměně tlumičů a pružin, které zvednou vůz o 35 milimetrů. Dalším krokem je potom nainstalování terénních pneumatik Cooper s vyšším bočním profilem. Ty pak auto zvednou o dalších 40 milimetrů. Úprava od firmy Delta 4x4 stojí 480 EUR + cena pneumatik. Výlety do terénu budou ale opravdu jen pro hodně odvážné majitele. Při terénní zátěži bude totiž energie v akumulátorech ubývat rozhodně rychleji než při běžné jízdě, což může nepozorného řidiče fatálně zaskočit.

Tesla Model 3 jako offroad? Žádný problém a navíc to jde docela levně

carscoops.com

Další články