Testy ojetých aut, recenze nových aut

V nošovické automobilce Hyundai se nakazil jeden ze zaměstnanců

14.07.2020 Jan Smékal Zdroj: ČTK; Novinky.cz
Foto: David Bylina

Automobilka Hyundai v Nošovicích na Frýdecko-Místecku má jednoho zaměstnance nakaženého koronavirem. V práci byl ale naposledy 11 dnů před pozitivním testem. Žádní další nakažení ve firmě nejsou a podle hygieniků další šíření nákazy v závodu nehrozí. ČTK to dnes řekl mluvčí společnosti Pavel Barvík. Na případ upozornil server Novinky.cz.


"Po ověření veškerých souvislostí ho Krajská hygienická stanice vyhodnotila jako případ bez rizika dalšího šíření v naší společnosti. Přesto dle našich interních pravidel provádíme jako vždy preventivní testování vybraných kolegů. Další případ jsme v tuto chvíli nezaznamenali," uvedl Barvík. Preventivní opatření proti šíření koronaviru podle něj zahrnují povinné nošení roušek, dezinfekci závodu opakovanou několikrát denně, dodržování rozestupů, omezení setkávání či měření teploty všem návštěvám i náhodně vybraným zaměstnancům.

"V praxi to například znamenalo také rozšíření obědové pauzy, aby lidé chodili v menších skupinách, miniboxy na stolech pro každého zaměstnance v kantýně či plošný zákaz kouření v celém areálu," doplnil Barvík. Podle něj v závodě už od počátku pandemie platí přísná opatření proti šíření koronaviru. V regionu se ohnisko nákazy objevilo především v dolech těžební společnosti OKD, větší počet nakažených ale měla třeba i společnost DEVA ve Frýdku-Místku, která vyrábí ochranné a zásahové oděvy, a nově například společnost Varroc Lighting z Novojičínska, která vyrábí vnější osvětlení a elektroniku pro automobilový průmysl. Problém podle hygieniků začínají představovat hlavně pendleři z Polska.

Další články