Testy ojetých aut, recenze nových aut

Ženeva 2020: méně automobilek, nová Octavia a nejrychlejší elektrické auto

16.02.2020 Martin Filipi

Pořadatelé autosalonu v Ženevě uvedli, že akce se chystá přesně podle plánu. Reagovali tak na zprávy o zpoždění autosalonu kvůli koronaviru. Vir vedl totiž například ke zrušení události Mobile World Congress.


Ne každý výrobce se ale letošní výstavy zúčastní. Lamborghini potvrdilo, že se nezúčastní, místo toho se rozhodlo zaměřit se na zakázkové akce pro své nové modely. Skupina PSA (včetně Peugeot, Citroën, DS a Vauxhall) a Jaguar Land Rover se také nezúčastní.

A na co se tedy v Ženevě můžeme těšit?

Aiways

Čínský výrobce Aiways debutuje na letošním autosalonu a ukazuje evropskou verzi svého SUV s elektrickým pohonem U5 a dojezdem 500 kilometrů. Zajímavostí u tohoto modelu bude systém prodeje, který bude fungovat ze začátku na systému pronájmu, který by měl stát méně než 400 euro měsíčně. Zajímavá volba.

Ferrari

Maranellská automobilka ještě musí potvrdit, že se autosalonu zúčastní, ale tato událost by se mohla stát veřejným debutem nového modelu Roma. Nový model se pyšní výkonem 612 koní, motorem ve předu (3,9 litru turbo V8), a novým designem, který Ferrari bude držet i u svých budoucích modelů. Je to hlavně z důvodu přilákání nových zákazníků.

VÍTE, ŽE FERRARI ZAKÁZALO U MODELU ROMA RŮŽOVOU BARVU? ČTĚTE ZDE

Fiat 

Další italskou ikonou je městské auto Fiat 500, které získá celosvětově dostupnou elektrickou variantu. Automobilka dokonce naznačila, že by se elektrická pětistovka měla dočkat verze Abarth. Společnosti Autocar se také povedlo získat fotky testovacího vozu

Hyundai 

Hyundai i20 vstoupí do své nové generace. O novém voze je známo velmi málo, budeme si tak muset počkat na oficiální představení. Nicméně z náčrtů vypadá velmi dobře.

Rimac 

Koncept Rimac C_Two, který byl poprvé představen v roce 2018, bude představen v Ženevě. Plně elektrický super sportovní vůz má mít zrychlení z nuly na sto šedesát za pouhé čtyři sekundy a jeho nejvyšší rychlost by se měla zastavit až na 415 kilometrech za hodinu. Pokud jste plánovali, že si toto auto koupíte, musíte si bohužel nechat zajít chuť. Všech 150 kusů už bylo totiž prodáno.

Škoda

A na závěr tu máme Škodovku. Nejrychlejší verze nového vozu Škoda Octavia je také připravena na veřejný debut na letošní výstavě v Ženevě. Motor by měl dosahovat hodnoty 250 koní. Hybridní verze by tak měla výkonově odpovídat benzínové verzi a zároveň plnit roli nejsilnějšího benzínového motoru v Octavii. Tu doposud držela varianta vRS 245 (245 koní). Hybridní verze by navíc měla být i rychlejší, neboť motor 1,4, včetně hybridního pohonu, bude lehčí než klasická benzínová verze.

Toto jsou vozy, na které se my těšíme nejvíc. Samozřejmě zde ale bude představeno daleko více modelů, ať už nových, facelift verzí nebo konceptů. V Ženevě se tak můžete těšit například na nové Audi A3, Bentley Bacalar, facelift verzi Hondy Civir Type-R, nový Seat Leon, nebo Toyotu Yaris či VW Golt GTI.

 

 Zdroj: autocar

Foto: autocar; press foto automobilek

 

 

 

 

 

 

Ženeva 2020: méně automobilek, nová Octavia a nejrychlejší elektrické auto

Další články