Nepovinné, ale praktické havarijní pojištění si sjednejte co nejdříve

Foto: tommaso79 / Shutterstock.com

Jezdíte-li v České republice svým vozem po veřejných komunikacích, určitě vám je známo, že je vaší povinností mít uzavřené povinné ručení. To vás totiž chrání v případě, kdy svým vozem způsobíte újmu na zdraví či majetku třetí osobě. K čemu tedy slouží havarijní pojištění, které se dá na auto také sjednat a proč se vyplatí jej uzavřít?


Proč mít sjednané nepovinné pojištění vozu 

Havarijní pojištění je dobrovolné pojištění, které vám pomůže v případě dopravní nehody, kterou zaviníte. Finanční kompenzace za vámi způsobené škody na autě druhé osoby bude zaplacena z vašeho povinného ručení, o náhradu škody na vašem autě se postará vaše havarijní pojištění. Ale jeho platnost se nevztahuje pouze na dopravní nehody, nýbrž i na škody na autě, které nebyly způsobeny vaší vinou. Cena havarijního pojištění se přitom odvíjí od několika základních faktorů. 

Faktory ovlivňující cenu havarijního pojištění 

Důležitou roli při výpočtu částky havarijního pojištění hraje v první řadě to, jakým vozem jezdíte. Kromě toho, o jaký model vozu se jedná, hraje roli také jeho stáří a přibližná hodnota. Druhým rozhodujícím faktorem je řidič. Opět hraje roli věk, ale také řidičská historie a bydliště. Třetím faktorem je způsob užití vozidla. Všechny tyto faktory se podílí na finální částce havarijního pojištění. 

Hlavní výhody havarijního pojištění 

Kromě toho, že havarijní pojištění pokryje opravy nebo jejich velkou část, při vámi způsobené nehodě, můžete havarijního pojištění využít i v případě, že se na kapotě vašeho auta vyblbnou vandalové. Havarijní pojištění je výhodné i v případě, kdy nastane neočekávaná přírodní událost, například pád stromu na vozidlo, kroupy, které poškodí kapotu a podobně. Zkrátka a dobře, událostí, ke kterým může dojít a které mohou poškodit váš vůz, existuje celá řada a před většinou z nich vás sjednané pojištění vozu ochrání. 

Nejdůležitější součást havarijního pojištění 

Hlavní položkou, kterou si před sjednáním smlouvy dobře promyslete, je výše spoluúčasti. Ta se uvádí buď vyčíslením minimální částky nebo v procentech. Právě tento číselný údaj rozhoduje o tom, do jaké výše se v případě pojistné události budete muset finančně podílet na opravách svého automobilu a do jaké výše vám pomůže pojistka. 

Při výběru havarijní pojištění pro svůj vůz se orientujte podle ceny pojistného, výše spoluúčasti a zvažte také, zda se vám náhodou nevyplatí sjednat si nějaká připojištění. Praktické je mít sjednané i asistenční služby, které v případě nutnosti oceníte. Před podepsáním pojistné smlouvy si můžete nechat jednotlivé nabídky porovnat a vybrat si tu, se kterou budete nejvíce spokojeni. Ať už si vyberete jakoukoliv pojistku, ježdění s havarijním pojištěním vám ušetří nejednu starost.

Automobilový portál s testy ojetých aut a testy nových vozů, ale také zpravodajství ze světa automobilismu, automobilové novinky, levné ojeté vozy, recenze autobazarů, světové autosalony, rady jak koupit ojetý automobil, prověření VIN, chat s odborníkem, rady, jestli benzín nebo nafta, Škoda nebo Volkswagen, kombi nebo sedan…

Podívejte se i na naše další weby:

www.life24.cz

www.cestyavylety.cz 

www.cartrax.cz

 


TestyOjetin.cz 

CarTrax, s.r.o.
Rybná 716/24
110 00   Praha 1 

IČO: 10827226
Šéfredaktor: Pavel Foltýn
info@testyojetin.cz 

Ochrana soukromí

Nastavení soukromí

Obsah internetových stránek www.testyojetin.cz (dále jen „Web“) jakož i jejich celkový vzhled, a to včetně loga a jeho částí, jsou autorským dílem ve smyslu zákona č. 121/2000 Sb. (Autorský zákon). Web zároveň obsahuje vyobrazení ochranných známek a audiovizuální obsah, jehož vlastníkem a/nebo oprávněným uživatelem je Provozovatel. Provozovatel je tak v souladu se zákonem. č. 121/2000 Sb. oprávněn vykonávat veškerá majetková práva k Webu. Jakékoliv užití textového, grafického nebo audiovizuálního obsahu Webu jinak, než v případech výslovně vymezených zákonem, zejména pak užití obsahu formou šíření, kopírování, napodobování nebo jiného zpracování, je bez písemného souhlasu Provozovatele zakázáno.
© 2020 TestyOjetin.cz. All Rights Reserved. Created by BestSite. Powered by Tele3.