Majitelé elektromobilů se zlobí. Stávají se totiž terčem naschválů

Foto: Petr W.

Zaparkovat v nákupním centru, dát elektromobil na nabíječku a za hodinku se vrátit k dobitému autu. To je ideální stav. Poslední dobou si ale někteří vtipálci našli novou „zábavu“, která toto znemožňuje


Že elektromobilisté nemají v Česku na růžích ustláno je známá věc. V porovnání s některými zeměmi jsou u nás na elektromobily téměř nulové dotace, síť českých dobíjecích stanic je jedna z nejhorších a ceny tarifů také úsměv na tváři nevyloudí. Ani parkování zdarma na modrých a fialových zónách si majitel elektromobilu příliš neužije. Volných míst k zaparkování totiž přes den v centru Prahy skutečně mnoho nenajde.

Možná to někomu přijde vtipné, ale podle mě to je stejné, jako kdybych někomu vypustil pneumatiku
Petr W.; Majitel hybridního vozu, Mladá Boleslav

Ke všem těmto „výhodám“ se v poslední době přidává ještě jeden zajímavý fenomén. Ozvalo se nám totiž několik majitelů elektromobilů, kteří reagovali na naše články o elektromobilitě, a popsali nám svoji zvláštní zkušenost u dobíjecích stanic. Tvrdí totiž, že jim někdo vypíná dobíjení stiskem červeného nouzového tlačítka na dobíjecím stojanu. „Byl jsem na nákupu v supermarketu a chtěl jsem si u dobíjecí stanice na parkovišti dobít auto. Když jsem se však asi po půl hodině vrátil, zjistil jsem, že se nedobilo vůbec nic. Někdo totiž dobíjení vypl stiskem červeného nouzového tlačítka na stojanu“, popsal nám Petr W. nedávnou zkušenost s dobíjením u veřejné dobíjecí stanice. Petr W. také napsal, že podle jeho informací se podobná situace přihodila v minulosti i jiným elektromobilistům.

Podobnou zkušenost nám asi před měsícem popsala také Jana K., která si v provozovně rychlého občerstvení v Praze dala půlhodinovou pauzu na kávu, aby si dobila auto pro další pokračování v cestě. Také ona však po návratu k vozu zjistila, že dobíjení bylo vypnuto stiskem bezpečnostního tlačítka na dobíjecím stojanu. Co ze začátku vypadalo jako náhoda, se nyní jeví spíše jako nepovedený vtípek odpůrců elektromobility.

Přitom vypnutí dobíjení může majiteli elektromobilu způsobit skutečně perné chvilky. V situaci, kdy již nemá velkou „zásobu“ kilometrů mu totiž nezbyde nic jiného, než celý dobíjecí cyklus opakovat a strávit tak na dobíjecí stanici několik dalších desítek minut navíc. V případě, že ve frontě čeká další zájemce o dobíjení, půjde pro oba o situaci jistě velmi nepříjemnou. Možná jsou na dobíjecí stanice v některých místech namířeny průmyslové kamery, obáváme se však, že takové jednání rádoby „vtipálků“ je bohužel asi nepostižitelné.

Co si o podobném „vtípku“ myslíte vy? Napište nám do diskuze

Automobilový portál s testy ojetých aut a testy nových vozů, ale také zpravodajství ze světa automobilismu, automobilové novinky, levné ojeté vozy, recenze autobazarů, světové autosalony, rady jak koupit ojetý automobil, prověření VIN, chat s odborníkem, rady, jestli benzín nebo nafta, Škoda nebo Volkswagen, kombi nebo sedan…

Podívejte se i na naše další weby:

www.life24.cz

www.cestyavylety.cz 

www.cartrax.cz

 


TestyOjetin.cz 

CarTrax, s.r.o.
Rybná 716/24
110 00   Praha 1 

IČO: 10827226
Šéfredaktor: Pavel Foltýn
info@testyojetin.cz 

Ochrana soukromí

Nastavení soukromí

Obsah internetových stránek www.testyojetin.cz (dále jen „Web“) jakož i jejich celkový vzhled, a to včetně loga a jeho částí, jsou autorským dílem ve smyslu zákona č. 121/2000 Sb. (Autorský zákon). Web zároveň obsahuje vyobrazení ochranných známek a audiovizuální obsah, jehož vlastníkem a/nebo oprávněným uživatelem je Provozovatel. Provozovatel je tak v souladu se zákonem. č. 121/2000 Sb. oprávněn vykonávat veškerá majetková práva k Webu. Jakékoliv užití textového, grafického nebo audiovizuálního obsahu Webu jinak, než v případech výslovně vymezených zákonem, zejména pak užití obsahu formou šíření, kopírování, napodobování nebo jiného zpracování, je bez písemného souhlasu Provozovatele zakázáno.
© 2020 TestyOjetin.cz. All Rights Reserved. Created by BestSite. Powered by Tele3.