Mercedes chce „zatopit“ Tesle vlastními elektromotory

Foto: Netcarshow

Mercedes-Benz plánuje od roku 2024 vyrábět elektrické pohony nové generace pro své nové elektrické platformy MMA a MB.EA. To by byla hozená rukavice zatím dominující Tesle


Plán začít od roku 2024 vyrábět vlastní elektromotory oznámil Markus Schäfer, vedoucí vývoje mateřské společnosti Daimler AG, v diskusi s německým automobilovým zpravodajstvím Automobilwoche. "Za tímto účelem výrazně zvyšujeme přidanou hodnotu a také přecházíme ze zdrojů třetích stran na vlastní výrobu. Až dosud elektrické pohony pocházely od externích partnerů." 

Mezi současné dodavatele Mercedes-Benz patří ZF Friedrichshafen, která vyrábí moduly pohonných jednotek pro středně velké SUV EQC, a Valeo Siemens eAutomotive, která vyrábí motory pro luxusní a vlajkovou vlajkovou loď Kercedesu, tedy EQS. Mercedes chce mít větší kontrolu nad všemi součástmi hnacího ústrojí, včetně měniče, který přenáší energii z baterie do motoru. "Chceme co nejvíce ovládat celkový systém elektromotoru, baterie a výkonové elektroniky, podobně jako je tomu u spalovacího motoru. Zda si ho pak postavíme také sami, však ještě nebylo rozhodnuto." 

Mercedes-Benz již oznámil, že bude vyrábět vysoce výkonné elektromotory vyvinuté s britským startupem Yasa, který je ale vlastněný právě Daimlerem. Podle Schäfera bude v závodě Mercedes-Benz v Untertürkheimu vyrobena druhá „sada“ s radiálními elektromotory pro menší vozidla. Kromě motorů budou pro vozy Mercedes brzy k dispozici i vlastní bateriové články. "Určitě budeme muset diskutovat o globálním rozšíření kapacity pro elektrické pohonné ústrojí, protože v elektromobilitě výrazně zrychlujeme a do roku 2025 již bude polovina našich vozidel na trhu čistě elektrická nebo jako plug-in hybridní verze." 

Mercedes zatím oznámil čtyři továrny na baterie v Evropě, které budou postaveny s různými partnery, včetně ACC a čínské Farasis Energy. Výrobou vlastních elektromotorů by se tak Mercedes mohl stát významným technologickým konkurentem pro zatím stále dominující Teslu.

Automobilový portál s testy ojetých aut a testy nových vozů, ale také zpravodajství ze světa automobilismu, automobilové novinky, levné ojeté vozy, recenze autobazarů, světové autosalony, rady jak koupit ojetý automobil, prověření VIN, chat s odborníkem, rady, jestli benzín nebo nafta, Škoda nebo Volkswagen, kombi nebo sedan…

Podívejte se i na naše další weby:

www.life24.cz

www.cestyavylety.cz 

www.cartrax.cz

 


TestyOjetin.cz 

CarTrax, s.r.o.
Rybná 716/24
110 00   Praha 1 

IČO: 10827226
Šéfredaktor: Pavel Foltýn
info@testyojetin.cz 

Ochrana soukromí

Nastavení soukromí

Obsah internetových stránek www.testyojetin.cz (dále jen „Web“) jakož i jejich celkový vzhled, a to včetně loga a jeho částí, jsou autorským dílem ve smyslu zákona č. 121/2000 Sb. (Autorský zákon). Web zároveň obsahuje vyobrazení ochranných známek a audiovizuální obsah, jehož vlastníkem a/nebo oprávněným uživatelem je Provozovatel. Provozovatel je tak v souladu se zákonem. č. 121/2000 Sb. oprávněn vykonávat veškerá majetková práva k Webu. Jakékoliv užití textového, grafického nebo audiovizuálního obsahu Webu jinak, než v případech výslovně vymezených zákonem, zejména pak užití obsahu formou šíření, kopírování, napodobování nebo jiného zpracování, je bez písemného souhlasu Provozovatele zakázáno.
© 2020 TestyOjetin.cz. All Rights Reserved. Created by BestSite. Powered by Tele3.