Receptem na dnešní drahotu u benzínových pump mohou být zánovní hybridy

Foto: Jiří Soukup

Ceny pohonných hmot a spotřeba auta. To jsou témata, která dnes řeší téměř každý řidič. Řeší, zda mít v garáži raději benzínový nebo naftový motor. Čím dál tím častěji se ale jejich zraky obrací také k hybridním pohonům.


Mít spotřebu necelé dva litry? Kdo by si to nepřál. Takovou spotřebu však dnes žádný masově využívaný benzínový ani naftový motor nemá. V případě hybridního pohonu se ale na takovou spotřebu dá celkem bez problémů dostat. Podle zástupců prodejců značkových programů ojetých vozidel se v poslední době zákazníci právě na hybridní vozy ptají. Nabídka je zatím omezená, nicméně i tak jsou již nyní na trhu stovky zánovních hybridních automobilů s plnou zárukou a v perfektním technickém stavu.

O zánovní hybridní vozy je aktuálně poměrně velký zájem. Zákazníci hledají úsporné vozy, aby alespoň částečně eliminovali dramatické zvýšení cen pohonných hmot.
Zděněk Fořt; Autosphere

Právě otázka záruky a technického stavu je pro zákazníky velice důležitá. Přeci jen, po českých silnicích zatím moc hybridů nejezdí a zkušenosti řidičů s nimi nejsou velké. Není se ale čeho bát. Jestliže má vozidlo jasnou servisní historii, a je zřejmé, odkud auto pochází, může jít skutečně o velice zajímavou koupi, která z pohledu dlouhodobé úspory na pohonných hmotách může být finančně výhodnější, než nákup obdobného vozu s konvenčním pohonem.

Příkladem takového vozu může být například oblíbené SUV Citroen C5 Aircross s hybridním motorem. Tohle SUV se dá jako zánovní ojetina koupit za částku kolem 850 tisíc korun včetně DPH. Za tuhle cenu získá zákazník plně vybavený rodinný automobil s poměrně bohatou výbavou a především hybridním ústrojím pod kapotou. Podle Zdeňka Fořta, ředitele platformy Autosphere, jde o jeden z nejoblíbenějších vozů kategorie SUV: „Citroen C5 Aircross si získává stále více zákazníků. Důvodem je zvyšující se obliba vozů kategorie SUV a především fakt, že vozy z platformy Autosphere mají nadstandardní záruku, jasnou servisní historii a asistenční služby v celé EU.

Verze s hybridním ústrojím začínají být mezi zákazníky velmi žádané. Jsou totiž nejen úsporné, ale i výkonné. U zmíněného Citroënu C5 Aircross, nebo třeba i u plug-in hybridních Peugeotů 3008 či 508, má spalovací motor výkon 180 koní, ve spolupráci s elektromotorem pak kombinovaný výkon činí 225 koní. Ten se na kola přenáší prostřednictvím automatické převodovky. Kombinovaná spotřeba se pohybuje pod hranicí 1,5 litru, a to je skutečně argument, který stojí za zvážení. Takové spotřeby lze pochopitelně docílit pouze za předpokladu, že máte nabité baterie.

Ty dobijete pohodlně i z domácí sítě na levnější proud, případně třeba u nabíječky v nákupním centru, zatímco jdete do kina, nebo třeba na víkendový nákup. A není potřeba se bát, že se s bateriemi něco nepříjemného stane. Záruka na baterie je totiž u plug-in hybridních Citroënů a Peugeotů 8 let, resp. 160 tisíc kilometrů s garancí zachování 70 % kapacity baterie. Zákazník tedy například při nákupu dvouletého předváděcího vozidla s nájezdem 20 tisíc kilometrů získá na baterii ještě stále šestiletou záruku a 140 tisíc kilometrů, během kterých nemusí nic řešit. Případné obavy z toho, že baterie mohou být po pár letech provozu problémem, tak opravdu nejsou na místě.

Automobilový portál s testy ojetých aut a testy nových vozů, ale také zpravodajství ze světa automobilismu, automobilové novinky, levné ojeté vozy, recenze autobazarů, světové autosalony, rady jak koupit ojetý automobil, prověření VIN, chat s odborníkem, rady, jestli benzín nebo nafta, Škoda nebo Volkswagen, kombi nebo sedan…

Podívejte se i na naše další weby:

www.life24.cz

www.cestyavylety.cz 

www.cartrax.cz

 


TestyOjetin.cz 

CarTrax, s.r.o.
Rybná 716/24
110 00   Praha 1 

IČO: 10827226
Šéfredaktor: Pavel Foltýn
info@testyojetin.cz 

Ochrana soukromí

Nastavení soukromí

Obsah internetových stránek www.testyojetin.cz (dále jen „Web“) jakož i jejich celkový vzhled, a to včetně loga a jeho částí, jsou autorským dílem ve smyslu zákona č. 121/2000 Sb. (Autorský zákon). Web zároveň obsahuje vyobrazení ochranných známek a audiovizuální obsah, jehož vlastníkem a/nebo oprávněným uživatelem je Provozovatel. Provozovatel je tak v souladu se zákonem. č. 121/2000 Sb. oprávněn vykonávat veškerá majetková práva k Webu. Jakékoliv užití textového, grafického nebo audiovizuálního obsahu Webu jinak, než v případech výslovně vymezených zákonem, zejména pak užití obsahu formou šíření, kopírování, napodobování nebo jiného zpracování, je bez písemného souhlasu Provozovatele zakázáno.
© 2020 TestyOjetin.cz. All Rights Reserved. Created by BestSite. Powered by Tele3.