Škoda Enyaq pro rok 2024 nabídne větší dojezd, výkonnější motory a kratší dobu nabíjení

Škoda Enyaq
Foto: Jan Smékal

Škoda Auto přichází pro modelový rok 2024 s technickou modernizací vozů Enyaq. Technická vylepšení přinášejí výkonnější pohonné jednotky, kratší dobu nabíjení a delší dojezd. Nový software vozu navíc nabízí nové uživatelské rozhraní.


Škoda Auto přichází pro modelový rok 2024 s rozsáhlou technickou modernizací rodiny vozů Enyaq. Poprvé v historii je oblíbený čistě elektrický model značky Škoda k dispozici také ve výbavovém stupni Laurin & Klement, který se může pochlubit bohatou standardní výbavou. Technická vylepšení přinášejí ještě výkonnější pohonné jednotky, kratší dobu nabíjení a delší dojezd. Nový software vozu navíc nabízí nové, intuitivnější uživatelské rozhraní.

55 tisíc dodaných Enyaqů

Martin Jahn, člen představenstva společnosti Škoda Auto za oblast prodeje a marketingu, říká: „Naše modelová řada Enyaq nám pomohla nastartovat elektromobilitu ve velkém stylu. Jen za prvních devět měsíců roku 2023 jsme zaznamenali přibližně 55 000 dodávek zákazníkům po celém světě, což představuje meziroční nárůst o více než 47 %. Tento úspěch nás zároveň motivuje k dalšímu zdokonalování modelu. Pečlivě jsme naslouchali našim zákazníkům, proto v novém modelovém roce představujeme novou výbavovou řadu Enyaq L&K, ještě výkonnější a účinnější pohonné jednotky a novou verzi softwaru s rozhraním infotainmentu, které má více funkcí a je intuitivnější než kdykoli předtím.“ V modelovém roce 2024 nahradí předchozí výkonové verze 80 a 80x nové, efektivnější a výkonnější varianty 85 a 85x.

Výkon až 250 kW

Ty jsou, stejně jako sportovní modely RS, schopny vyvinout maximální rychlost 180 km/h a disponují novým, výkonnějším pohonným ústrojím s vyspělým synchronním elektromotorem s permanentními magnety umístěným na zadní nápravě. U modelu Enyaq 85 se výkon oproti předchozímu modelu Enyaq 80 zvýšil o 60 kW na 210 kW*. Enyaq 85x s pohonem všech kol má rovněž výkon 210 kW*, je tedy o 15 kW výkonnější než předchozí verze. Model Enyaq RS má nyní výkon 250 kW*, což představuje nárůst o 30 kW.

Dojezd 570 kilometrů

Optimalizovaná baterie s ještě vyspělejším řízením provozní teploty zvyšuje dojezd na více než 560 km u modelu Enyaq 85 a více než 570 km u verze Enyaq Coupé 85. Základní verze modelu Enyaq 60 zůstala technicky nezměněna. Nápisy na pátých dveřích modelů Enyaq pro rok 2024, jakož i všechna další loga jsou nyní v souladu s novou firemní identitou značky Škoda. Nápis Enyaq na pátých dveřích je nově bez přídomku „iV“.

Nabito za 28 minut

Verze Enyaq 85x a Enyaq RS s pohonem všech kol nyní nabízejí ještě lepší nabíjecí výkon až 175 kW díky zvýšené rychlosti nabíjení stejnosměrným proudem na rychlonabíjecích stanicích. Nabití vysokonapěťové baterie o kapacitě 82 kWh (77 kWh netto) z 10 % na 80 % kapacity nyní trvá pouhých 28 minut, tedy o 8 minut, resp. 22 % rychleji než dříve. Varianta Enyaq 85 s pohonem zadních kol nadále podporuje maximální dobíjecí výkon 135 kW. S novou verzí softwaru vozu podporuje nyní řada Enyaq funkci předehřívání akumulátoru. Ta nahřívá baterii při přípravě na nabíjení stejnosměrným proudem i při chladném počasí a optimalizuje tak rychlost nabíjení až o 22 procent.

Nová verze L&K

Nové rozhraní má také intuitivnější strukturu menu v infotainmentu. Ta umožňuje řidiči nastavit si tlačítka pro rychlé spuštění nejčastěji používaných nastavení vozu a aplikací. Infotainment s navigací disponuje větší plochou a novou grafickou podobou map. Mezi další novinky softwarové verze patří nová funkce bezklíčového systému Kessy. Ta nově automaticky uzamkne dveře, když se majitel s klíčem vzdálí od vozidla. Řadu Enyaq doplňuje elegantní model Enyaq L&K. Tento oblíbený výbavový stupeň se dodává s rozsáhlou standardní výbavou, která zahrnuje Matrix-LED přední světlomety a Top LED zadní světla s animovanými ukazateli směru a také přední masku Crystal Face s chromovaným rámečkem osvětlenou 131 LED diodami. Enyaq L&K je dodáván s exkluzivními 20" nebo 21" koly z lehké slitiny. Na předním a zadním nárazníku, stejně jako na difuzoru a vnějších zpětných zrcátkách, se nachází detaily v sofistikované barvě šedá Platinum. Boční prahy jsou lakovány v barvě karoserie. V interiéru se Enyaq L&K může pochlubit elektricky ovládanými, vyhřívanými a ventilovanými předními sedadly s pamětí a masážní funkcí a logem L&K vyšitým na opěrkách hlavy.

Automobilový portál s testy ojetých aut a testy nových vozů, ale také zpravodajství ze světa automobilismu, automobilové novinky, levné ojeté vozy, recenze autobazarů, světové autosalony, rady jak koupit ojetý automobil, prověření VIN, chat s odborníkem, rady, jestli benzín nebo nafta, Škoda nebo Volkswagen, kombi nebo sedan…

Podívejte se i na naše další weby:

www.life24.cz

www.cestyavylety.cz 

www.cartrax.cz

 


TestyOjetin.cz 

CarTrax, s.r.o.
Rybná 716/24
110 00   Praha 1 

IČO: 10827226
Šéfredaktor: Pavel Foltýn
info@testyojetin.cz 

Ochrana soukromí

Nastavení soukromí

Obsah internetových stránek www.testyojetin.cz (dále jen „Web“) jakož i jejich celkový vzhled, a to včetně loga a jeho částí, jsou autorským dílem ve smyslu zákona č. 121/2000 Sb. (Autorský zákon). Web zároveň obsahuje vyobrazení ochranných známek a audiovizuální obsah, jehož vlastníkem a/nebo oprávněným uživatelem je Provozovatel. Provozovatel je tak v souladu se zákonem. č. 121/2000 Sb. oprávněn vykonávat veškerá majetková práva k Webu. Jakékoliv užití textového, grafického nebo audiovizuálního obsahu Webu jinak, než v případech výslovně vymezených zákonem, zejména pak užití obsahu formou šíření, kopírování, napodobování nebo jiného zpracování, je bez písemného souhlasu Provozovatele zakázáno.
© 2020 TestyOjetin.cz. All Rights Reserved. Created by BestSite. Powered by Tele3.