Nový Peugeot 2008 je ideálním autem pro mladé rodiny a starší dvojice

Foto: Jan Smékal

Peugeot uvedl před několika týdny na český trh modernizovanou verzi oblíbeného SUV s číslovkou 2008. K dispozici je v naftové, benzínové i elektrické variantě. My jsme vyzkoušeli benzínový turbomotor s výkonem 130 koní ve verzi GT.


Peugeot 2008 je mezi zákazníky velice oblíben. Důvodem je líbivý design, slušný vnitřní prostor a také příznivý poměr užitná hodnota/cena. Vnímání tohoto faktoru se sice v současné době poněkud posouvá, přesto se stále model 2008 skvěle prodává. A nyní přišla na trh modernizovaná verze.

Dravý design

Design auta působí dravě, možná až trochu vyzývavě. Obzvláště ve výbavové verzi GT s černo červenou přední maskou působí tři nově přemístěné světelné pruhy, tzv. „lví drápy“ opravdu dravě. Ve vínové barvě s černou střechou i koly pak auto působí nejen sportovně, ale také velice elegantně. Co se týká designu, ten se u modernizované verze posunul opět o pořádný kus dál.

Nízká spotřeba

K testu jsme měli benzínový tříválec s výkonem 130 koní a osmistupňovou automatickou převodovkou. Ta má nyní místo velkého pákového voliče jízdních režimů na středovém tunelu pouze malé elegantní posuvné pádélko. Řadit se ale dá pochopitelně i manuálně příjemně velkými pádly za volantem. Spotřeba 6,1 litru na 100 kilometru není vůbec špatná. Při umírněném stylu jízdy se určitě pod 6 litrů dostanete.

Grip Control funguje skvěle

Přepínání jízdního režimu tlačítkem na středovém tunelu nezahrnuje pouze obligátní NORMAL, ECO a SPORT, ale také PÍSEK, BLÁTO a SNÍH. Sníh ani písek jsme neměli možnost vyzkoušet, ale na blátivé polní cestě fungoval režim „Bláto“ opravdu skvěle. Výtka ale směřuje k parkovací kameře. Ta má sice skvělé rozlišení, nicméně za deště je téměř nepoužitelná. Hodilo by se ostřikování nebo lepší ochrana proti nečistotám.

Ideál pro mladé rodiny

Interiér je velice kvalitně zpracován a nabídne příjemné materiály. Nabídne dostatek místa čtyřem dospělým osobám, ale celkem se jich do vozu vejde pět. Jako ideální rodinný vůz se tak modernizovaná „dvatisíceosmička“ bude hodit především pro mladší rodiny s menšími dětmi, případně pro starší dvojice, které na zadních sedadlech budou tu a tam převážet vnoučata na výlety. Palubní desce vévodí dnes již typický malý volant a i-Cockpit ve 3D provedení. Veškeré zobrazované informace působí naprosto přehledně.

Zavazadla nejsou problém

Zavazadlový prostor je naprosto dostatečný, navíc nabízí tzv. „dvojitou“ podlahu. Tedy možnost nastavit si dno kufru ve dvou výškových úrovních. Do prostoru pod podlahou tak lze při variantě s vyšší hladinou uložit předměty, které by buď překážely, nebo které nechcete, aby byly vidět.

Displej nade vše?

Jízda s novým Peugeotem 2008 je klidná, tichá a kilometry pohodově ubíhají. Jedinou vadou na kráse tak mohu být, pro některé řidiče, ovládací prvky v menu. Za nás jsou prostě fyzické ovladače stále nepřekonatelné, ale je pochopitelně nutné vnímat kontext doby a cílovou skupinu. I když právě starší řidiči by možná méně digitalizace ve vozidle uvítali. Kdo ví. Jak se na nutnost ovládání v podstatě všeho přes displej ve voze díváte vy? Napište nám do diskuze.

Anketa
Chybí vám v současných vozech fyzické ovladače?
Celkem hlasovalo 1332 čtenářů.

Automobilový portál s testy ojetých aut a testy nových vozů, ale také zpravodajství ze světa automobilismu, automobilové novinky, levné ojeté vozy, recenze autobazarů, světové autosalony, rady jak koupit ojetý automobil, prověření VIN, chat s odborníkem, rady, jestli benzín nebo nafta, Škoda nebo Volkswagen, kombi nebo sedan…

Podívejte se i na naše další weby:

www.life24.cz

www.cestyavylety.cz 

www.cartrax.cz

 


TestyOjetin.cz 

CarTrax, s.r.o.
Rybná 716/24
110 00   Praha 1 

IČO: 10827226
Šéfredaktor: Pavel Foltýn
info@testyojetin.cz 

Ochrana soukromí

Nastavení soukromí

Obsah internetových stránek www.testyojetin.cz (dále jen „Web“) jakož i jejich celkový vzhled, a to včetně loga a jeho částí, jsou autorským dílem ve smyslu zákona č. 121/2000 Sb. (Autorský zákon). Web zároveň obsahuje vyobrazení ochranných známek a audiovizuální obsah, jehož vlastníkem a/nebo oprávněným uživatelem je Provozovatel. Provozovatel je tak v souladu se zákonem. č. 121/2000 Sb. oprávněn vykonávat veškerá majetková práva k Webu. Jakékoliv užití textového, grafického nebo audiovizuálního obsahu Webu jinak, než v případech výslovně vymezených zákonem, zejména pak užití obsahu formou šíření, kopírování, napodobování nebo jiného zpracování, je bez písemného souhlasu Provozovatele zakázáno.
© 2020 TestyOjetin.cz. All Rights Reserved. Created by BestSite. Powered by Tele3.