Škoda Octavia 1,5 TSI e-Tec. Umí plachtit, ale zadarmo nejezdí

Foto: Jan Smékal

Škoda Octavia Combi 1.5 TSI e-Tec je kompaktní rodinný vůz, který se může pochlubit nejen elegantním designem a prostorným interiérem, ale především vynikající spotřebou paliva. Zadarmo sice nepojede, ale je hodně úsporná.


Pod kapotou verze e-Tec se totiž nachází čtyřválcový přeplňovaný mild hybridní motor 1.5 TSI, který dosahuje výkonu 150 koní a točivého momentu 250 Nm. Díky tomu má Octavia plynulý a citlivý chod, takže je radost ji řídit. Motor je spárován se sedmistupňovou dvouspojkovou automatickou převodovkou DSG, která nabízí rychlé a plynulé řazení. Výhodou tohoto ústrojí je potom to, že až do rychlosti 160km/h se umí, při vhodných podmínkách, úplně vypnout a tím šetří palivo. Auto prostě jenom tak plachtí.

Octavia nabízí velice pohodlnou jízdu díky dobře vyladěnému odpružení a přesnému řízení. Jízdní vlastnosti vozu jsou vyrovnané a stabilní, což usnadňuje manévrování v těsných prostorech. To ale není u této modelové řady žádným překvapením. Vůz je, v souladu s moderními trendy a požadavky trhu, vybaven řadou asistenčních funkcí pro řidiče, jako je například asistent pro jízdu v jízdním pruhu, adaptivní tempomat, couvací kamera a asistent, který hlídá mrtvé úhly. My bychom se bez některých asistentů sice obešli, ale co už. Prostě nová doba si žádá své…

Uvnitř je Octavia prostorná a dobře vybavená. Materiály jsou tradičně na vysoké úrovni. Přední sedadla poskytují dobrou oporu a pohodlí, zatímco zadní sedadla nabízejí dostatek místa pro nohy a hlavu, takže se do ní vejdou i osoby s větším vzrůstem. Vůz ve verzi kombi nabízí pochopitelně velký zavazadlový prostor, který pojme až 600 litrů nákladu. Překvapením pro nás bylo velmi dobré odhlučnění celého vozu. I při vyšších rychlostech byl vůz stále velice tichý.

Škoda Octavia je vybavena řadou standardních prvků, jako je dotykový displej informačního a zábavního systému, klimatizace a USB porty. Vyšší úrovně výbavy nabízejí i další prvky, jako je panoramatické střešní okno, kožená sedadla a větší dotykový displej.

Celkově je Škoda Octavia 1,5 TSI e-Tec dobře vybavený kompaktní rodinný vůz, který nabízí pohodlnou jízdu, prostorný interiér a vynikající spotřebu paliva. My jsme za dobu testování ujeli přes 700 km a se spotřebou jsme se dostali na úroveň 5,3 litru na 100 kilometrů. Octavia je tak stále skvělou volbou pro ty, kteří hledají vůz, který nabízí rovnováhu mezi výkonem a praktičností.

Automobilový portál s testy ojetých aut a testy nových vozů, ale také zpravodajství ze světa automobilismu, automobilové novinky, levné ojeté vozy, recenze autobazarů, světové autosalony, rady jak koupit ojetý automobil, prověření VIN, chat s odborníkem, rady, jestli benzín nebo nafta, Škoda nebo Volkswagen, kombi nebo sedan…

Podívejte se i na naše další weby:

www.life24.cz

www.cestyavylety.cz 

www.cartrax.cz

 


TestyOjetin.cz 

CarTrax, s.r.o.
Rybná 716/24
110 00   Praha 1 

IČO: 10827226
Šéfredaktor: Pavel Foltýn
info@testyojetin.cz 

Ochrana soukromí

Nastavení soukromí

Obsah internetových stránek www.testyojetin.cz (dále jen „Web“) jakož i jejich celkový vzhled, a to včetně loga a jeho částí, jsou autorským dílem ve smyslu zákona č. 121/2000 Sb. (Autorský zákon). Web zároveň obsahuje vyobrazení ochranných známek a audiovizuální obsah, jehož vlastníkem a/nebo oprávněným uživatelem je Provozovatel. Provozovatel je tak v souladu se zákonem. č. 121/2000 Sb. oprávněn vykonávat veškerá majetková práva k Webu. Jakékoliv užití textového, grafického nebo audiovizuálního obsahu Webu jinak, než v případech výslovně vymezených zákonem, zejména pak užití obsahu formou šíření, kopírování, napodobování nebo jiného zpracování, je bez písemného souhlasu Provozovatele zakázáno.
© 2020 TestyOjetin.cz. All Rights Reserved. Created by BestSite. Powered by Tele3.