Ojetá Škoda Octavia Tour je českým bazarovým evergreenem


Narodila se v roce 1996, ale hitem českých autobazarů je dodnes. Důvod je zřejmý – fantastická užitná hodnota, přiměřená spolehlivost, velký zavazadlový prosto a v neposlední řadě příznivé ceny ojetin. Pozor však na vozy s nejasným původem. Mnohdy sloužily třeba jako taxi. Jeden český autobazar před nedávnem zveřejnil odhalený kus, který jezdil v Madridu jako taxi a byl stočen o 450 tisíc kilometrů. Raději proto vybírejte vozy s jasnou servisní historií.


Pohledem do zachovalého interiéru vozu z roku 2010, s najetými 74 tisíci km mi to najednou docvaklo. Mám tady hvězdu na trhu ojetých vozů. Hledal jsem nějaké známky po devastaci a nenašel nic. Uvidíme, jak to pojede. Co udělá přední náprava když nepojedu zrovna po dálnici ? Našel jsem si ve Vršovicích ulici s historickou kamennou dlažbou. Tady se všechny vůle projeví. Zase nic. Auto je na plechových kolech a pneumatikách R15. Taxikáři vám potvrdí, že tohle je nejlepší volba. Nevrže ani žádný plast v interiéru. Projevuje se kvalitní dílenské zpracování i kvalita materiálu, což je jeden z hlavních důvodů, proč se ojeté škodovky prodávají tak dobře. Test ojeté Škody Octavia potvrdil jesště jednu pravdu. Motor 1,9 TDi je skutečně výborný i po letech.


Ojetá škoda Octavia III nezklame, ale cena v bazarech potěší málokoho
Ojetá Škoda Yeti (2009 – 2017) – smiřte se s vyšší spotřebou
Ojetá Škoda Octavia RS II - rizikem jsou turba
Ojetá ŠKODA Fabia - tříválců se bát nemusíte, ale na některé verze si pozor přeci jen dejte


Zmiňovaný motor totiž předl jedna báseň. Má dostatečných 74kW nebo chcete-li cca 100 koní. Palubní počítač ukazoval spotřebu ve městě na okruhu 5,4 až 5,9 litrů/100km. Mimo město jsem se dostal i k hodnotě 4,6 litru/100 km. Na dálnici pak i přes 6 litrů/ 100 km, ale to jsem zbytečně spěchal. Páka manuální pětistupňové převodovky vypadala jako nová. Rychlosti se řadily snadno a přesně. Nevěřícně jsem kroutil hlavou a hledal mouchy zvenku. Ani tam jsem jich moc nenašel. Stříbrný lak v dobrém stavu úspěšně maskoval pro někoho hlavní nedostatek - čtrnáctiletou historii výroby. Tento malý handicap se překoná pravidelným mytím. Čisté auto vypadá mladší. Málokdo si však uvědomí, že po čtrnácti letech zpětné vazby mezi servisem a výrobou dojde k mimořádnému zvýšení spolehlivosti vyráběného modelu.

Vzpomínal jsem na svoji první Octavii z roku 96 a hledal 5 rozdílů. Našel jsem jiná zrcátka, čirou optiku, uvnitř jiný volant a elektrický zámek pátých dveří. Zbytek jsem si už nepamatoval, ale cena byla tehdy poněkud vyšší. V kufru testované ojetiny byla uložena prodejní cedulka s aktuální cenovou nabídkou. Včetně DPH 224 000 Kč (v roce 2012).  Kdyby mne někdo žádal radu při koupi ojetého vozu do 200 tisíc, rozhodně bych mu doporučil zaměřit se na Octavie Tour. Nákupem získáte bezkonkurenční užitnou hodnotu.

Automobilový portál s testy ojetých aut a testy nových vozů, ale také zpravodajství ze světa automobilismu, automobilové novinky, levné ojeté vozy, recenze autobazarů, světové autosalony, rady jak koupit ojetý automobil, prověření VIN, chat s odborníkem, rady, jestli benzín nebo nafta, Škoda nebo Volkswagen, kombi nebo sedan…

Podívejte se i na naše další weby:

www.life24.cz

www.cestyavylety.cz 

www.cartrax.cz

 


TestyOjetin.cz 

CarTrax, s.r.o.
Rybná 716/24
110 00   Praha 1 

IČO: 10827226
Šéfredaktor: Pavel Foltýn
info@testyojetin.cz 

Ochrana soukromí

Nastavení soukromí

Obsah internetových stránek www.testyojetin.cz (dále jen „Web“) jakož i jejich celkový vzhled, a to včetně loga a jeho částí, jsou autorským dílem ve smyslu zákona č. 121/2000 Sb. (Autorský zákon). Web zároveň obsahuje vyobrazení ochranných známek a audiovizuální obsah, jehož vlastníkem a/nebo oprávněným uživatelem je Provozovatel. Provozovatel je tak v souladu se zákonem. č. 121/2000 Sb. oprávněn vykonávat veškerá majetková práva k Webu. Jakékoliv užití textového, grafického nebo audiovizuálního obsahu Webu jinak, než v případech výslovně vymezených zákonem, zejména pak užití obsahu formou šíření, kopírování, napodobování nebo jiného zpracování, je bez písemného souhlasu Provozovatele zakázáno.
© 2020 TestyOjetin.cz. All Rights Reserved. Created by BestSite. Powered by Tele3.