Češi v dubnu hromadně kupovali ojeté Škodovky: Fabie a Octavie trhaly rekordy

Foto: poly.skoda-auto.cz

Dubnový prodej ojetin se nesl ve znamení Škodovek. Zatímco v mnoha jiných evropských zemích zájem o ojetá auta spíše klesá, Češi mají poněkud opačný přístup. Vrhli se na tuzemskou automobilovou ikonu a nabídka ojetých vozů se znakem okřídleného šípu tak oproti březnu výrazně prořídla.


Oktávka v kombíku je stále hit

Největší zájem byl o ojeté „oktávky“ ve variantě Combi. Těch desetiletých zmizelo z inzerátů 26 %, pětiletých pak 8 %. Podobný osud potkal i Fabie a Rapidy. Z inzerce se vytratily především levnější varianty těchto modelů. Zájmu kupujících se však těšily také další zástupci početného vozového parku Škody. Od modelů Scala, Karoq a Kodiaq neodradily ani vyšší cenovky.

Duben každopádně potvrdil, že Češi stále dávají přednost Škodovkám s nižším nájezdem a bohatší výbavou, i když to znamená sáhnout hlouběji do kapsy.

Mezi pětiletými kombíky zazářil Hyundai i30. Jako jediný měl průměrný nájezd pod 100 000 km a zároveň patřil mezi tři nejlevnější modely v kategorii.

K rekordnímu poklesu nabídky došlo v kategorii desetiletých kombíků. Nejvíce se jich z inzerátů vytratilo v řadě Octavia Combi (o 25,6 %). Nabídka Volkswagenů Passat naopak vzrostla o 14 % a v případě Fordu Focus nabobtnala o 8,8 %.

Foto: poly.skoda-auto.cz 

Fabia jako královna segmentu malých aut

V kategorii malých aut se odehrával podobný scénář. Nabídka pětiletých hatchbacků Škoda Fabia se snížila o 24 %, ale naopak vzrostl počet Renault Clio – o rovných 10 %. Z desetiletých malých aut zmizelo z inzerátů 11 % Fabii, ale přibylo 29 % Toyot Yaris, 15 % Dacií Sander a 10 % Hyundai i20. Škoda tedy opět jasně dominovala.

Dubnová data poukázala na to, že Češi na jaře s oblibou investují do ojetých Škodovek, a to i přes jejich rostoucí ceny. Dávají přednost modelům s nižším nájezdem a bohatší výbavou, ať už se jedná o kombíky, hatchbacky či SUV.

Pokud máte zájem o levnější, ale zároveň téměř nový automobil, zaměřte se na skladové vozy Škoda. Najdete je například u Auto-Poly, který nabízí i oblíbené předváděcí vozy.

Automobilový portál s testy ojetých aut a testy nových vozů, ale také zpravodajství ze světa automobilismu, automobilové novinky, levné ojeté vozy, recenze autobazarů, světové autosalony, rady jak koupit ojetý automobil, prověření VIN, chat s odborníkem, rady, jestli benzín nebo nafta, Škoda nebo Volkswagen, kombi nebo sedan…

Podívejte se i na naše další weby:

www.life24.cz

www.cestyavylety.cz 

www.cartrax.cz

 


TestyOjetin.cz 

CarTrax, s.r.o.
Rybná 716/24
110 00   Praha 1 

IČO: 10827226
Šéfredaktor: Pavel Foltýn
info@testyojetin.cz 

Ochrana soukromí

Nastavení soukromí

Obsah internetových stránek www.testyojetin.cz (dále jen „Web“) jakož i jejich celkový vzhled, a to včetně loga a jeho částí, jsou autorským dílem ve smyslu zákona č. 121/2000 Sb. (Autorský zákon). Web zároveň obsahuje vyobrazení ochranných známek a audiovizuální obsah, jehož vlastníkem a/nebo oprávněným uživatelem je Provozovatel. Provozovatel je tak v souladu se zákonem. č. 121/2000 Sb. oprávněn vykonávat veškerá majetková práva k Webu. Jakékoliv užití textového, grafického nebo audiovizuálního obsahu Webu jinak, než v případech výslovně vymezených zákonem, zejména pak užití obsahu formou šíření, kopírování, napodobování nebo jiného zpracování, je bez písemného souhlasu Provozovatele zakázáno.
© 2020 TestyOjetin.cz. All Rights Reserved. Created by BestSite. Powered by Tele3.