Jak fungují autobazary v jiných zemích?

Foto: Unsplash.com

Toužíte po ojetém voze, ale nabídka v naší zemi vám nepřijde dostačující? Poohlédněte se po autobazarech v zahraničí. V dnešní době internetu to už totiž není nic tak složitého. Stačí vám jen pár důležitých informací, znalost cizího jazyka a trocha trpělivosti. Jak tedy fungují autobazary v jiných zemích?


Ty největší autobazary mají své webové stránky, na kterých si bazarová auta můžete vybírat v klidu z pohodlí domova a to kdykoliv máte čas. Pokud vám ale virtuální prohlídka nestačí, můžete vyrazit za hranice a přesvědčit se na vlastní pěst.

Jak je to s kvalitou vozů v zahraničí?

Nabídka auto bazarů v konkrétní zemi odpovídá kupní síle obyvatel. To znamená, že když více lidí dosáhne na kvalitní nové auto, je pak lepší i nabídka ojetých vozů. Od nákupu ojetiny ze západní Evropy tedy očekáváme, že bude v lepším stavu, než bychom za ty stejné peníze koupili vůz v Čechách. Toho samozřejmě využívají české bazary a nabízí proto k prodeji kvalitní auta ze zahraničí. Ročně se k nám doveze před 200.000 aut.

Na co si dát pozor

V případě nákupu ojetého vozu přímo ze zahraničí je ale třeba větší ostražitosti a v ideálním případě požádat o pomoc někoho, kdo se v problematice nákupu ojetin v dané zemi alespoň trochu vyzná.

  • je nutné dobře znát jazyk oné země,
  • před samotnou koupí je nutné automobil odborně prohlédnout
  • a zkontrolovat veškeré doklady k vozu.

A co dál?

Úspěšně jste pořídili auto v jiné zemi, teď je nutné vůz přihlásit v ČR.

  • Ještě v zahraničí si musíte sjednat krátkodobé pojištění odpovědnosti, které bude krýt rizika spojená s převozem.
  • Kupujete-li auto starší než půl roku, pak musíte v dané zemi zaplatit DPH.
  • V místě prodeje, na dopravním inspektorátu, je nutné vůz odhlásit.
  • Inspektorát vám předá dočasný technický průkaz, převozní značky a protokol o odhlášení vozidla ze zahraniční evidence vozidel.

Foto: Unsplash.com

Vyplatí se tedy nákup auta v jiné zemi?

Jsou typy vozidel, na kterých se při nákupu v zahraničí dají ušetřit velké peníze. Dovoz se vyplatí lidem, kteří si sami chtějí určit výbavu automobilu nebo chtějí auto nejprve v reálu vidět, než bude převezeno do ČR. Na druhou stranu papírování je zdlouhavé a mnohdy mu ani nebudete rozumět.

Tip: Zkrátka a jednoduše, v mnoha autobazarech stejně kupujete auta z dovozu, jen na území České republiky a je to tak pro laiky mnohem jednodušší a pohodlnější. A pokud chcete ušetřit například při nákupu pneumatik, nebo doplňků do auta. Zkuste cashbackové portály jako Tipli, nabízejí slevové kupóny nebo cashback na nákup.

Automobilový portál s testy ojetých aut a testy nových vozů, ale také zpravodajství ze světa automobilismu, automobilové novinky, levné ojeté vozy, recenze autobazarů, světové autosalony, rady jak koupit ojetý automobil, prověření VIN, chat s odborníkem, rady, jestli benzín nebo nafta, Škoda nebo Volkswagen, kombi nebo sedan…

Podívejte se i na naše další weby:

www.life24.cz

www.cestyavylety.cz 

www.cartrax.cz

 


TestyOjetin.cz 

CarTrax, s.r.o.
Rybná 716/24
110 00   Praha 1 

IČO: 10827226
Šéfredaktor: Pavel Foltýn
info@testyojetin.cz 

Ochrana soukromí

Nastavení soukromí

Obsah internetových stránek www.testyojetin.cz (dále jen „Web“) jakož i jejich celkový vzhled, a to včetně loga a jeho částí, jsou autorským dílem ve smyslu zákona č. 121/2000 Sb. (Autorský zákon). Web zároveň obsahuje vyobrazení ochranných známek a audiovizuální obsah, jehož vlastníkem a/nebo oprávněným uživatelem je Provozovatel. Provozovatel je tak v souladu se zákonem. č. 121/2000 Sb. oprávněn vykonávat veškerá majetková práva k Webu. Jakékoliv užití textového, grafického nebo audiovizuálního obsahu Webu jinak, než v případech výslovně vymezených zákonem, zejména pak užití obsahu formou šíření, kopírování, napodobování nebo jiného zpracování, je bez písemného souhlasu Provozovatele zakázáno.
© 2020 TestyOjetin.cz. All Rights Reserved. Created by BestSite. Powered by Tele3.