Mohu nadýchat alkohol z nealko piva?

Foto: Pixabay

Nealkoholické pivo obvykle obsahuje malé množství alkoholu, obvykle kolem 0,5 % nebo méně. Tato malá koncentrace alkoholu by měla být dostatečně nízká, aby se při běžné konzumaci nezvýšila hladina alkoholu v krvi natolik, aby byla detekovatelná alkoholovým testem, jako je dechový analyzátor.


Jak je to s tím alkoholem

Nealkoholické pivo může obsahovat až 0,5 % alkoholu. To je velmi malé množství ve srovnání s běžným pivem, které má kolem 4 až 5 % alkoholu. Tělo rychle metabolizuje malé množství alkoholu. Při konzumaci jednoho nebo dvou nealkoholických piv je nepravděpodobné, že by hladina alkoholu v krvi dosáhla měřitelné úrovně.

Testování pomocí alkohol testeru

Dechové analyzátory jsou navrženy tak, aby detekovaly vyšší koncentrace alkoholu v krvi. Malé množství alkoholu z nealkoholického piva by obvykle nemělo způsobit pozitivní výsledek. Pokud byste vypili velké množství nealkoholického piva (například 10 nebo více plechovek), teoreticky byste mohli zaznamenat detekovatelnou hladinu alkoholu, ale i tak by byla velmi nízká.

Pokud chcete mít jistotu, že nenadýcháte alkohol z předchozího večera, kdy jste vypili alkoholu víc, pak určitě doporučujeme vybrat nějaký alkohol tester a jednoduše si před jízdou udělat test. Ani lepší alkohol tester nestojí tolik, aby se vám to nevyplatilo, protože stát se může cokoliv a pokud byste nadýchali zbytkový alkohol, tak budete mít velké potíže, a to za to nestojí.

Závěrem…

Je velmi nepravděpodobné, že byste po konzumaci běžného množství nealkoholického piva nadýchali pozitivní výsledek na alkoholovém testu. Pokud se však obáváte, je vždy dobré být opatrný a případně si vždy udělat test nebo vynechat také nealko pivo a dát si například nějakou minerálku, protože pitný režim je samozřejmě nutné dodržovat také za volantem, a to především v letních měsících.

Zdroj: xinfo.cz

 

Automobilový portál s testy ojetých aut a testy nových vozů, ale také zpravodajství ze světa automobilismu, automobilové novinky, levné ojeté vozy, recenze autobazarů, světové autosalony, rady jak koupit ojetý automobil, prověření VIN, chat s odborníkem, rady, jestli benzín nebo nafta, Škoda nebo Volkswagen, kombi nebo sedan…

Podívejte se i na naše další weby:

www.life24.cz

www.cestyavylety.cz 

www.cartrax.cz

 


TestyOjetin.cz 

CarTrax, s.r.o.
Rybná 716/24
110 00   Praha 1 

IČO: 10827226
Šéfredaktor: Pavel Foltýn
info@testyojetin.cz 

Ochrana soukromí

Nastavení soukromí

Obsah internetových stránek www.testyojetin.cz (dále jen „Web“) jakož i jejich celkový vzhled, a to včetně loga a jeho částí, jsou autorským dílem ve smyslu zákona č. 121/2000 Sb. (Autorský zákon). Web zároveň obsahuje vyobrazení ochranných známek a audiovizuální obsah, jehož vlastníkem a/nebo oprávněným uživatelem je Provozovatel. Provozovatel je tak v souladu se zákonem. č. 121/2000 Sb. oprávněn vykonávat veškerá majetková práva k Webu. Jakékoliv užití textového, grafického nebo audiovizuálního obsahu Webu jinak, než v případech výslovně vymezených zákonem, zejména pak užití obsahu formou šíření, kopírování, napodobování nebo jiného zpracování, je bez písemného souhlasu Provozovatele zakázáno.
© 2020 TestyOjetin.cz. All Rights Reserved. Created by BestSite. Powered by Tele3.