Komentář: Ojeté auto do 100 tisíc korun, které nemá najeto více než 100 tisíc km. Nejžádanější, ale nedostupné

Foto: Jiří Smékal

Při hledání ojetého auta do 100 tisíc korun s nájezdem do 100 tisíc kilometrů se pravděpodobně hodně zapotíte a strávíte tím dost času. Někdy i naprosto marného, protože inzerované auto často slibovanými parametry vůbec nedisponuje.


Současná ekonomická situace mění v mnoha případech preference zájemců o ojeté auto. Jakkoliv jde mnohdy o zbytnou věc a zájemci o novější vůz jeho nákup odkládají na neurčito, existuje stále mnoho zájemců o ojetinu, kteří nákup odložit nemohou. Často se jedná například o situace po odcizení auta, nebo třeba při omezení mobility někoho z členů rodiny. Velká část kupujících se v takových případech zajímá o ty nejlevnější vozy.

Podle zástupců společnosti CarTrax, která se na českém trhu zabývá fyzickou prověrkou ojetých vozidel, je magickým číslem číslovka „100“. „Zákazníci by rádi koupili vůz do ceny 100 tisíc korun, ale s nájezdem, který nepřesahuje 100 tisíc kilometrů“, říká Martin Foltýn ze společnosti CarTrax a pokračuje: „To je ale téměř nesplnitelný požadavek“. Na českém internetu je totiž aktuálně v nabídce přibližně 79.000 ojetých vozidel, přičemž pouze 745 vozidel z tohoto množství, tedy 0,94 % vozidel, splňuje kritérium maximální ceny 100 tisíc korun a 100 tisíc kilometrů (data k 17/11/2022).

Podle Foltýna je navíc pravděpodobné, že určitá část z těchto vozidel bude mít za sebou větší porci kilometrů, než požadovaných 100 tisíc, případně budu mít nějakou technicku závadu, nebo budou po větší havárii. „V nabídce je aktuálně například vozidlo z roku 1989 s deklarovaným nájezdem 60 tisíc kilometrů, tedy pouhých 150 kilometrů měsíčně“, říká Foltýn a pokračuje: „Netvrdím, že to je nemožné, ale je to málo pravděpodobné“. Podobných vozidel s extrémně nízkým deklarovaným počtem ujetých kilometrů je podle Foltýna v nabídce mnohem více: „Rozhodně proto při nákupu ojetého auta doporučuji nechat si ho odborně prohlédnout. Kamarádem, známým technikem, nebo v odborném servisu“.

Podle Svazu dovozců automobilů se do České republiky dováží stále více starých automobilů a průměrné stáří osobních vozidel v České republice tak již atakuje hranici 16 let. Většinou jde o vozy, o které již není v zahraničí zájem. Při nákupu ojetiny je proto vždy doporučena její důkladná prohlídka. Ideální je kupovat vozidlo s původem z České republiky a s doloženou servisní historií. Jen tak lze omezit riziko skrytých závad.

Nechali byste si před nákupem ojetého vozu udělat jeho odbornou nezávislou prohlídku? Napište nám do diskuze.

Zdroj: Jiří Smékal, CarTrax, SDA

Automobilový portál s testy ojetých aut a testy nových vozů, ale také zpravodajství ze světa automobilismu, automobilové novinky, levné ojeté vozy, recenze autobazarů, světové autosalony, rady jak koupit ojetý automobil, prověření VIN, chat s odborníkem, rady, jestli benzín nebo nafta, Škoda nebo Volkswagen, kombi nebo sedan…

Podívejte se i na naše další weby:

www.life24.cz

www.cestyavylety.cz 

www.cartrax.cz

 


TestyOjetin.cz 

CarTrax, s.r.o.
Rybná 716/24
110 00   Praha 1 

IČO: 10827226
Šéfredaktor: Pavel Foltýn
info@testyojetin.cz 

Ochrana soukromí

Nastavení soukromí

Obsah internetových stránek www.testyojetin.cz (dále jen „Web“) jakož i jejich celkový vzhled, a to včetně loga a jeho částí, jsou autorským dílem ve smyslu zákona č. 121/2000 Sb. (Autorský zákon). Web zároveň obsahuje vyobrazení ochranných známek a audiovizuální obsah, jehož vlastníkem a/nebo oprávněným uživatelem je Provozovatel. Provozovatel je tak v souladu se zákonem. č. 121/2000 Sb. oprávněn vykonávat veškerá majetková práva k Webu. Jakékoliv užití textového, grafického nebo audiovizuálního obsahu Webu jinak, než v případech výslovně vymezených zákonem, zejména pak užití obsahu formou šíření, kopírování, napodobování nebo jiného zpracování, je bez písemného souhlasu Provozovatele zakázáno.
© 2020 TestyOjetin.cz. All Rights Reserved. Created by BestSite. Powered by Tele3.