Levné motorové pohony pro garážová vrata, prodávané na internetu, se mohou výrazně prodražit

Foto: Pixabay

Levné internetové nákupy motorových pohonů pro garážová vrata se mohou i několikanásobně prodražit. Často chybí záruka, manuály i technická podpora. Objevují se dokonce i falzifikáty.


Pokud sháníte nový motor pro svá garážová vrata, nebo bránu, případně další sortiment, který potřebujete pro novou instalaci, opravu garážových vrat, nebo vjezdu, láká vás možná nákup u některého z online prodejců. Třeba proto, že ceny zboží mohou být u některých z těchto internetových prodejců na první pohled skutečně docela atraktivní. Než však kliknete na tlačítko "koupit", je důležité zvážit i možné nevýhody takového nákupu. Mnohdy se totiž levný nákup může pěkně prodražit.

Jedním z největších problémů, se kterými se můžete setkat při nákupu motoru u neseriózního internetového prostředníka, který prodává tisíce položek různých výrobců, je velmi problematické řešení reklamace v případě, že se zbožím nebude něco v pořádku. „Obracejí se na nás zákazníci, kteří si někde na internetu koupili výrobek s naším logem, že nefunguje, a že je prodejce odkázal s reklamací na nás“, přibližuje možné problémy Eva Kolarov, ředitelka českého zastoupení italské společnosti Automatismi Benincà, která na českém trhu prodává pohony pro garážová vrata a brány, a pokračuje: „Takovou reklamaci zboží z neoficiální distribuce však nemůžeme přijmout. Zákazník se musí vždy obracet na prodejce, kde výrobek koupil. Navíc, velice často došlo k poškození motoru neodbornou montáží, nebo třeba z důvodu použití nekompatibilních dílů. Internetový prodejce totiž mnohdy nedisponuje žádnou technickou podporou, ani montážními manuály v češtině. Jde mu jen o to, prodat zboží“.

Podle Kolarov dochází k problémům právě především kvůli neodborné montáži. „Klienti velmi často použijí neoriginální příslušenství, nebo neodborný postup, a motor zničí. Opravy potom vyjdou většinou velmi draho. Někdy je bohužel motor poškozen tak, že jej už opravit ani nelze“, varuje Kolarov, podle které si zákazníci internetových obchodů montují motory většinou sami, protože většina odborných firem nechce montovat motory z neznámé distribuce a riskovat tak možné problémy.

A pak je tady ještě jedno velké riziko. Napodobeniny motorů a jejich levné plastové varianty. Někteří internetoví obchodníci totiž nabízejí téměř identické motory. Někdy sice pod jinou značkou, ale hlavně za výrazně nižší cenu. Rozdíl ve hmotnosti motoru však může být i několik kilogramů. Originál motory Benincà totiž mají kovové součástky a jsou vyráběny výhradně v evropských výrobních závodech, zejména v Itálii.

Některé eshopy se navíc tváří jako by byly české, ale provozuje je například polská firma. „V takové situaci se v případě reklamace bude muset zákazník obrnit opravdu velkou trpělivostí. Nicméně procento, že s reklamací uspěje, je velice nízké“, varuje Kolarov, která jednoznačně doporučuje nákup přímo od výrobce, resp. jeho oficiálního zastoupení v ČR. Jedině tak může podle ní počítat zákazník s plnou záruční dobou, záručním i pozáručním servisem, dostupností náhradních dílů, technickou podporou v českém jazyce a především s odbornou montáží od proškolených pracovníků a firem.

Automobilový portál s testy ojetých aut a testy nových vozů, ale také zpravodajství ze světa automobilismu, automobilové novinky, levné ojeté vozy, recenze autobazarů, světové autosalony, rady jak koupit ojetý automobil, prověření VIN, chat s odborníkem, rady, jestli benzín nebo nafta, Škoda nebo Volkswagen, kombi nebo sedan…

Podívejte se i na naše další weby:

www.life24.cz

www.cestyavylety.cz 

www.cartrax.cz

 


TestyOjetin.cz 

CarTrax, s.r.o.
Rybná 716/24
110 00   Praha 1 

IČO: 10827226
Šéfredaktor: Pavel Foltýn
info@testyojetin.cz 

Ochrana soukromí

Nastavení soukromí

Obsah internetových stránek www.testyojetin.cz (dále jen „Web“) jakož i jejich celkový vzhled, a to včetně loga a jeho částí, jsou autorským dílem ve smyslu zákona č. 121/2000 Sb. (Autorský zákon). Web zároveň obsahuje vyobrazení ochranných známek a audiovizuální obsah, jehož vlastníkem a/nebo oprávněným uživatelem je Provozovatel. Provozovatel je tak v souladu se zákonem. č. 121/2000 Sb. oprávněn vykonávat veškerá majetková práva k Webu. Jakékoliv užití textového, grafického nebo audiovizuálního obsahu Webu jinak, než v případech výslovně vymezených zákonem, zejména pak užití obsahu formou šíření, kopírování, napodobování nebo jiného zpracování, je bez písemného souhlasu Provozovatele zakázáno.
© 2020 TestyOjetin.cz. All Rights Reserved. Created by BestSite. Powered by Tele3.