Majitelé horských chat mají fígl na slabé nebo chybějící vyhřívání zpětných zrcátek

Foto: Jiří Soukup

Vyhřívání zpětných zrcátek je skvělá věc, jenže jsou auta, u kterých trvá i několik minut, než ledovou krustu rozmrazí. Hodí se proto spíše na zamlžená než zamrzlá skla. Majitelé horských chat si ale s takovou lapálií docela vtipně poradili.


Foto: Jiří SoukupSoučasné zimní počasí dává řidičům i autům pořádně zabrat. Na řidiče jsou kladeny vyšší nároky na pozornost a opatrnost při řízení, od auta zase očekáváme perfektní spolehlivost například při ranních startech a také určitou míru komfortu, když do něj ráno nasedáme. I u ojetých aut tak zákazníci v autobazarech čím dál tím častěji hledají komfortní prvky jako jsou třeba vyhřívaná sedadla, volant nebo například vnější zpětná zrcátka. Jenže ne vždy taková funkce funguje tak, jak si řidič představuje.

Je to taková babská rada, ale i na mém Pathfinderu, který vyhřívání zrcátek má, čepici používám. Je to mnohem rychlejší
Jan Pekárek; majitel horské chaty v Orlických horách

Například vyhřívání vnějších zpětných zrcátek funguje naprosto spolehlivě při zamlžených sklech. Je-li ale na skle silnější krusta ledu nebo zmrzlého sněhu, může trvat i několik minut, než vlivem tepla taková krusta roztaje. Mnoho řidičů tak raději sáhne po škrabce na led a zrcátka si očistí ručně. Často si ale přitom pohne s jejich nastavením a musí je uvnitř vozu znovu nastavovat. Majitelé horských chat ale mají skvělý trik, který tuhle nepříjemnost vyřeší.

Ranní přimrznutí dveří i zámků lze vyřešit snadno, a navíc z tepla domova
Zahřívat studený motor na místě nemusí být vždy špatně. Ale jen u některých aut

Vypadá to sice trochu srandovně, ale tenhle fígl funguje stoprocentně. Stačí večer navléknout na zpětná zrcátka starou čepici nebo třeba ponožku. Ráno potom stačí čepici sundat a zrcátka jsou čistá jako křišťál. Bez ohledu na to, jestli v noci mrzlo, pršelo nebo padal sníh. „Teď takovou honičku sice nemáme, ale v plné sezóně, když vyrážím ráno pro čerstvé rohlíky, se mi nechce škrábat zrcátka nebo čekat pět minut až se skla ohřejí. Prostě sundám čepici a vyrážím“, říká Jan Pekárek, který si takto zrcátka u svého starého Nissana opatruje již několik zimních sezón. Před jedním rizikem ale varuje: „Když si nasadíte na zrcátka nějakou vtipnou ponožku, může se vám stát, že tam už ráno nebude. Používejte proto co nejobyčejnější a klidně i děravé“.

Máte také nějaký trik jak urychlit rozmrazení zpětných zrcátek? Napište nám na info@testyojetin.cz. Nejlepší fígl zveřejníme

Automobilový portál s testy ojetých aut a testy nových vozů, ale také zpravodajství ze světa automobilismu, automobilové novinky, levné ojeté vozy, recenze autobazarů, světové autosalony, rady jak koupit ojetý automobil, prověření VIN, chat s odborníkem, rady, jestli benzín nebo nafta, Škoda nebo Volkswagen, kombi nebo sedan…

Podívejte se i na naše další weby:

www.life24.cz

www.cestyavylety.cz 

www.cartrax.cz

 


TestyOjetin.cz 

CarTrax, s.r.o.
Rybná 716/24
110 00   Praha 1 

IČO: 10827226
Šéfredaktor: Pavel Foltýn
info@testyojetin.cz 

Ochrana soukromí

Nastavení soukromí

Obsah internetových stránek www.testyojetin.cz (dále jen „Web“) jakož i jejich celkový vzhled, a to včetně loga a jeho částí, jsou autorským dílem ve smyslu zákona č. 121/2000 Sb. (Autorský zákon). Web zároveň obsahuje vyobrazení ochranných známek a audiovizuální obsah, jehož vlastníkem a/nebo oprávněným uživatelem je Provozovatel. Provozovatel je tak v souladu se zákonem. č. 121/2000 Sb. oprávněn vykonávat veškerá majetková práva k Webu. Jakékoliv užití textového, grafického nebo audiovizuálního obsahu Webu jinak, než v případech výslovně vymezených zákonem, zejména pak užití obsahu formou šíření, kopírování, napodobování nebo jiného zpracování, je bez písemného souhlasu Provozovatele zakázáno.
© 2020 TestyOjetin.cz. All Rights Reserved. Created by BestSite. Powered by Tele3.