Na horách stačí špatně zaparkovat a k autu se dostanete až na jaře

Foto: Jiří Soukup

Stačí chvilka nepozornosti, k tomu husté noční sněžení a auto bezohledného řidiče může snadno zmizet i pod dvoumetrovou vrstvou napadaného a odhrnutého sněhu. Vyprostit ho je pak práce i na celý den.


Podobný úkaz není na horách ničím výjimečným. Především o víkendech, zimních prázdninách a v mezivánočním období jsou hory dopravně přetížené a auta stojí, kde se dá, i nedá. Úzké horské silnice však nepočítají s tím, že na krajnicích budou stát zaparkované vozy. Na takové silnici často projede i osobní vozidlo s velkými problémy, natož potom technika silničářů. A takové jedná pochopitelně odporuje Zákonu o silničním provozu. Ten totiž jasně stanoví, že při stání musí v každém směru jízdy zůstat alespoň jeden volný jízdní pruh o šíři minimálně 3 metry. V součtu tedy musí na obousměrné silnici zůstat volných 6 metrů.

Ranní přimrznutí dveří i zámků lze vyřešit snadno, a navíc z tepla domova
Zahřívat studený motor na místě nemusí být vždy špatně. Ale jen u některých aut
V dešti nebo vánici byste bez stěračů neviděli na krok. Častá chyba řidičů je ale zničí
Přichází první sníh – naučte se jednoduché řidičské triky a zvládání smyku

A to je zásadní problém. Většina horských silnic takové parkování neumožňuje a mnohdy nenabízí celkovou šířku ani 5 metrů, natož aby bylo možné na krajnici parkovat. Vzhledem k tomu, že šíře sněhové radlice na technice silničářů mnohdy přesahuje i 2 metry, dopadá pak takové jednání nezodpovědně parkujících jak musí. Na již zapadaná parkující auta totiž nahrne radlice, případně sněžná fréza, další desítky centimetrů sněhu a auto v podstatě pohřbí pod vrstvu sněhu. Jestliže se tak stane v předvečer a celou noc hustě sněží, skončí auto klidně i pod jeden metr vysokou vrstvou sněhu. V takové situaci navíc není vůbec poznat, o jaké auto se jedná. Parkují-li taková auta v řadě za sebou je v podstatě nemožné svoje auto najít. Ke slovu tak přicházejí lopaty a majitelé musí své auto často i hodiny vyhrabávat ze závěje. Jestliže tedy nechtějí čekat až do jara, kdy sníh odtaje.

I v případě, že parkujete správně, doporučují zkušení řidič přivázat na anténu nějakou barevnou stuhu, aby bylo auto snadno k nalezení, jestliže zapadne sněhem natolik, že nebude možno rozeznat o jaké auto se jedná. Kdo má modernější vůz bez antény, může třeba na střechu vozu postavit trojúhelník nebo bezpečnostní kužel

Automobilový portál s testy ojetých aut a testy nových vozů, ale také zpravodajství ze světa automobilismu, automobilové novinky, levné ojeté vozy, recenze autobazarů, světové autosalony, rady jak koupit ojetý automobil, prověření VIN, chat s odborníkem, rady, jestli benzín nebo nafta, Škoda nebo Volkswagen, kombi nebo sedan…

Podívejte se i na naše další weby:

www.life24.cz

www.cestyavylety.cz 

www.cartrax.cz

 


TestyOjetin.cz 

CarTrax, s.r.o.
Rybná 716/24
110 00   Praha 1 

IČO: 10827226
Šéfredaktor: Pavel Foltýn
info@testyojetin.cz 

Ochrana soukromí

Nastavení soukromí

Obsah internetových stránek www.testyojetin.cz (dále jen „Web“) jakož i jejich celkový vzhled, a to včetně loga a jeho částí, jsou autorským dílem ve smyslu zákona č. 121/2000 Sb. (Autorský zákon). Web zároveň obsahuje vyobrazení ochranných známek a audiovizuální obsah, jehož vlastníkem a/nebo oprávněným uživatelem je Provozovatel. Provozovatel je tak v souladu se zákonem. č. 121/2000 Sb. oprávněn vykonávat veškerá majetková práva k Webu. Jakékoliv užití textového, grafického nebo audiovizuálního obsahu Webu jinak, než v případech výslovně vymezených zákonem, zejména pak užití obsahu formou šíření, kopírování, napodobování nebo jiného zpracování, je bez písemného souhlasu Provozovatele zakázáno.
© 2020 TestyOjetin.cz. All Rights Reserved. Created by BestSite. Powered by Tele3.