Prší, prší, jen se leje, ale auta nesvítí a nesvítí

Auto v dešti
Foto: Pixabay

Denní svícení je pro mnohé české řidiče neřešitelný problém. Spoléhají na automatiku, ta ale nepovažuje déšť za tmu a potkávací světla nerozsvítí. Tím pádem nesvítí zadní koncová světla a auta se stávají neviditelnými.


Je to bohužel evergreen českých silnic. Jakmile se spustí déšť, stane se velká část vozů na silnicích neviditelnými. Jejich řidiči totiž spoléhají na automatiku, která ale není bezchybná. Hustý déšť totiž automatický systém málokdy vyhodnotí jako tmu, takže potkávací světla nerozsvíti.

Aktivujte zadní koncová světla i za deště

Když se vydáváte na cestu za deště, je zásadní mít na paměti, že mnoho vozidel má automatické denní svícení, které však nezahrnuje aktivaci zadních koncových světel. Tato skutečnost může být zvláště nebezpečná v případě prudkého lijáku, kdy je vaše vozidlo pro ostatní účastníky silničního provozu těžce viditelné. Bohužel, na našich českých silnicích a dálnicích není tento jev ničím neobvyklým.

Zajištění viditelnosti pro bezpečnou jízdu

Abychom minimalizovali riziko ohrožení sebe i ostatních během deštivého počasí, je klíčové zajistit optimální viditelnost. I když je mnoho moderních vozidel vybaveno automatickým denním svícením, toto osvětlení obvykle nezahrnuje zadní koncová světla. To znamená, že zadní část vašeho vozidla zůstává ve šeru, což může vést k vážným nehodám.

Aktivní používání potkávacích světel

Abyste zabránili těmto potenciálně nebezpečným situacím, je doporučeno mít zapnutá potkávací světla i během dne, zejména za deště. Toto opatření zvýší viditelnost vašeho vozidla pro ostatní účastníky silničního provozu, a tím výrazně sníží riziko kolizí a nehod. Nejenže zlepšíte svou vlastní bezpečnost, ale i bezpečnost všech ostatních na silnici. Vliv na spotřebu paliva je neměřitelný a budete mít jistotu, že zadní světla skutečně svítí.

Světla: Klíčový faktor pro bezpečnost

Bez ohledu na počasí jsou světla jedním z nejdůležitějších prvků vašeho vozidla, pokud jde o bezpečnost. Správné používání světel zvyšuje viditelnost a umožňuje vám lépe reagovat na různé situace na silnici. Kromě aktivních potkávacích světel byste měli zajistit, aby všechna osvětlení na vašem vozidle byla v optimálním stavu.

Závěr: Bezpečnost na prvním místě

Ve snaze minimalizovat riziko dopravních nehod za deštivého počasí je klíčové pamatovat na význam správného osvětlení. Zapnutí potkávacích světel i během dne může výrazně přispět k vaší i k celkové bezpečnosti na silnicích. Nezapomeňte, že dobře vidět a být viděn je základním kamenem bezpečné jízdy, který by neměl být opomíjen.

Spoléháte za deště na automatiku, nebo včas zapínáte potkávací světla? Napište nám do diskuze.

Automobilový portál s testy ojetých aut a testy nových vozů, ale také zpravodajství ze světa automobilismu, automobilové novinky, levné ojeté vozy, recenze autobazarů, světové autosalony, rady jak koupit ojetý automobil, prověření VIN, chat s odborníkem, rady, jestli benzín nebo nafta, Škoda nebo Volkswagen, kombi nebo sedan…

Podívejte se i na naše další weby:

www.life24.cz

www.cestyavylety.cz 

www.cartrax.cz

 


TestyOjetin.cz 

CarTrax, s.r.o.
Rybná 716/24
110 00   Praha 1 

IČO: 10827226
Šéfredaktor: Pavel Foltýn
info@testyojetin.cz 

Ochrana soukromí

Nastavení soukromí

Obsah internetových stránek www.testyojetin.cz (dále jen „Web“) jakož i jejich celkový vzhled, a to včetně loga a jeho částí, jsou autorským dílem ve smyslu zákona č. 121/2000 Sb. (Autorský zákon). Web zároveň obsahuje vyobrazení ochranných známek a audiovizuální obsah, jehož vlastníkem a/nebo oprávněným uživatelem je Provozovatel. Provozovatel je tak v souladu se zákonem. č. 121/2000 Sb. oprávněn vykonávat veškerá majetková práva k Webu. Jakékoliv užití textového, grafického nebo audiovizuálního obsahu Webu jinak, než v případech výslovně vymezených zákonem, zejména pak užití obsahu formou šíření, kopírování, napodobování nebo jiného zpracování, je bez písemného souhlasu Provozovatele zakázáno.
© 2020 TestyOjetin.cz. All Rights Reserved. Created by BestSite. Powered by Tele3.