Riziko špatného nákupu ojetého vozu lze eliminovat nákupem certifikovaného vozu se zárukou

Foto: Jiří Soukup

Nákup ojetého vozu přináší nemalá rizika. Smutným evergreenem jsou přetočené tachometry, ale mohou hrozit i další, často mnohem větší rizika. Nákupem certifikovaného vozu ve značkovém programu ojetých automobilů však lze tato rizika srazit až na pomyslnou nulu.


Jednou z největších obav zájemců o ojeté vozidlo je obava ze špatného nákupu. Dovozy přestárlých ojetin bez jakékoliv servisní historie ze zahraničí, zatajené vážné havárie, špatný technický stav a přetočené tachometry, to vše bohužel na českém trhu s ojetými vozy hrozí. Především ve chvíli, kdy zájemce o ojetý vůz není natolik technicky zdatný, aby si vůz sám zkontroloval, a vůz navíc kupuje na inzerát někde na ulici, nebo v neznámém autobazaru. Existují ale možnosti, jak koupit ojetý vůz v podstatě bez rizika.

Ideálním způsobem, jak si pořídit ojetý vůz bez rizika, je jeho nákup u značkového prodejce, který nabízí pouze pečlivě prověřené vozy. „Naší snahou je, aby zákazníci vybírali ojetý vůz v naprostém klidu a bez obav z možných problémů“, říká Zděnek Fořt z platformy Autosphere.cz a pokračuje: „Proto všechny naše certifikované vozy z programů prodeje ojetých vozidel Emil Frey Select, Peugeot Vyzkoušené Vozy, Citroën Select, Opel Vyzkoušené Vozy a DS Certified prochází celkovou kontrolou podle servisních a prodejních standardů autorizovaných dealerů“.

A že nejde jen o nějakou formalitu je zřejmé i z toho, že kontrolou a certifikací v Autosphere může projít pouze vozidlo s jasným původem, servisní historií, bez závad a v odpovídajícím technickém stavu. Potvrzením skutečnosti, že vozidlo prošlo pečlivou kontrolou ve značkových servisech, je potom certifikát a protokol prohlídky vozu, kde jsou uvedené všechny důležité technické i servisní údaje o vozidle a jeho stavu.

Vzhledem k tomu, že všechny certifikované vozy procházejí v Autosphere pečlivou předprodejní prohlídkou, dává na ně prodejce i poměrně velkorysou záruku. Navíc si lze k vybraným vozům připlatit i rozšířenou nadstandardní záruku v minimální délce 12 měsíců. Záruka pokrývá mechanické součásti vozidla včetně jeho elektrických systémů bez ohledu na náročnost opravy. Záruku lze samozřejmě uplatnit v jakémkoliv autorizovaném servisu dané značky v celé Evropě.

Kdo ale ani tak nechce kupovat ojetý vůz, má na platformě Autosphere ještě jednu velice zajímavou možnost, jak získat špičkově vybavený zánovní vůz. Jde o tzv. „Autosphere operák“ v rámci kterého lze získat zánovní vůz v maximální výbavě za ceny od 7.501,-Kč vč. DPH měsíčně. Tato cena platí pro model Opel Mokka Ultimate 1.2 Turbo s automatickou převodovkou a výkonem 130 koní. Do výbavy patří například i automatická klimatizace, parkovací kamera, čalounění sedadel Alcantara, LED světlomety, nebo třeba multimediální systém s GPS. V ceně pronájmu je havarijní pojištění a nájezd 20.000 kilometrů ročně.

No a komu se takové vozidlo bude po skončení ročního pronájmu líbit, může si ho za velice zajímavou cenu odkoupit.

Automobilový portál s testy ojetých aut a testy nových vozů, ale také zpravodajství ze světa automobilismu, automobilové novinky, levné ojeté vozy, recenze autobazarů, světové autosalony, rady jak koupit ojetý automobil, prověření VIN, chat s odborníkem, rady, jestli benzín nebo nafta, Škoda nebo Volkswagen, kombi nebo sedan…

Podívejte se i na naše další weby:

www.life24.cz

www.cestyavylety.cz 

www.cartrax.cz

 


TestyOjetin.cz 

CarTrax, s.r.o.
Rybná 716/24
110 00   Praha 1 

IČO: 10827226
Šéfredaktor: Pavel Foltýn
info@testyojetin.cz 

Ochrana soukromí

Nastavení soukromí

Obsah internetových stránek www.testyojetin.cz (dále jen „Web“) jakož i jejich celkový vzhled, a to včetně loga a jeho částí, jsou autorským dílem ve smyslu zákona č. 121/2000 Sb. (Autorský zákon). Web zároveň obsahuje vyobrazení ochranných známek a audiovizuální obsah, jehož vlastníkem a/nebo oprávněným uživatelem je Provozovatel. Provozovatel je tak v souladu se zákonem. č. 121/2000 Sb. oprávněn vykonávat veškerá majetková práva k Webu. Jakékoliv užití textového, grafického nebo audiovizuálního obsahu Webu jinak, než v případech výslovně vymezených zákonem, zejména pak užití obsahu formou šíření, kopírování, napodobování nebo jiného zpracování, je bez písemného souhlasu Provozovatele zakázáno.
© 2020 TestyOjetin.cz. All Rights Reserved. Created by BestSite. Powered by Tele3.