Rozpoznejte včas, zda má auto stočený tachometr

Foto: Shutterstock

Chcete si koupit auto, u kterého budete mít jistotu, že nemá stočený tachometr? Chcete si být jistí tím, že vám prodejce říká pravdu o stáří vozidla? Bojíte se, že koupíte auto, které bylo v minulosti havarované? Pak si zkontrolujte jeho historii v systému od Cebia.


Koupit si ojeté auto se stočeným tachometrem může každý z nás, pravděpodobnost je bohužel poměrně vysoká. Podíl aut se stočeným tachometrem se totiž dlouhodobě pohybuje přes 30 procent a průměrné stočení pak dosahuje zhruba 100 000 kilometrů. Na první pohled stočený tachometr neodhalíte. Koupit si takové auto ale znamená, že jste vyhodili peníze oknem, neboť jeho reálná hodnota je mnohem nižší, než jeho prodejní cena. Navíc si takové auto dříve nebo později vyžádá nečekané náklady na opravu a údržbu. Průměrně je auto se stočeným tachometrem předraženo o 20 %, což při aktuální průměrné ceně za ojetý vůz, která dosahuje bezmála 300.000,- Kč, činí dalších 60.000,- Kč. Zhruba stejnou částku pak vydáte za nečekané opravy a údržbu, dohromady tak zaplatíte o 120.000 Kč víc, než jste plánovali a celková cenovka se z 300.000,- Kč vyšplhá na 420.000,- Kč, za které už byste měli lepší auto. Navíc 120.000,- Kč je tolik peněz, za které se dá pořídit například třináct let staré auto s nájezdem 150 tisíc kilometrů. Pokud si chcete koupit dražší ojeté vozidlo, například z řad luxusních značek, přeplatíte pak ještě mnohem více.

Chraňte sebe i své finance

Foto: Shutterstock

Stočené tachometry ale nejsou jediným problémem, se kterým se můžete při koupi ojetého auta setkat. Pokud si pořídíte vozidlo, u kterého vám prodejce zatajil havárii, může to pro vás znamenat nejen to, že ho ještě více přeplatíte, ale můžete jezdit autem, jehož technický stav neodpovídá bezpečnosti provozu. Z hlediska financí nastává ještě horší situace, pokud nevědomky koupíte ukradené auto. V takovém případě vám hrozí, že o něj přijdete bez jakékoli náhrady škody, tedy že přijdete o plnou kupní cenu.

Nenechte se zruinovat. Auto si raději prověřte

Nejjednodušší možností, jak se vyhnout těmto nástrahám, je prověřit si historii auta v systému od Cebia na www.cebia.cz. Po zadání VIN kódu vozidla se zdarma dozvíte, kolik informací je o něm k dispozici a z jakého období. Pokud budete chtít znát konkrétní data, jako jsou například stavy tachometru a jejich vývoj, servisní záznamy, informace o haváriích, zda auto není registrováno jako odcizené, zda není zatíženo leasingem či úvěrem, jaký je skutečný rok jeho výroby a země původu, jak bylo v minulosti inzerované či zda nebylo provozované jako taxi a řadu dalších důležitých údajů, můžete si je zakoupit jen za pár stokorun a během několika málo minut znáte všechny dostupné informace.

Automobilový portál s testy ojetých aut a testy nových vozů, ale také zpravodajství ze světa automobilismu, automobilové novinky, levné ojeté vozy, recenze autobazarů, světové autosalony, rady jak koupit ojetý automobil, prověření VIN, chat s odborníkem, rady, jestli benzín nebo nafta, Škoda nebo Volkswagen, kombi nebo sedan…

Podívejte se i na naše další weby:

www.life24.cz

www.cestyavylety.cz 

www.cartrax.cz

 


TestyOjetin.cz 

CarTrax, s.r.o.
Rybná 716/24
110 00   Praha 1 

IČO: 10827226
Šéfredaktor: Pavel Foltýn
info@testyojetin.cz 

Ochrana soukromí

Nastavení soukromí

Obsah internetových stránek www.testyojetin.cz (dále jen „Web“) jakož i jejich celkový vzhled, a to včetně loga a jeho částí, jsou autorským dílem ve smyslu zákona č. 121/2000 Sb. (Autorský zákon). Web zároveň obsahuje vyobrazení ochranných známek a audiovizuální obsah, jehož vlastníkem a/nebo oprávněným uživatelem je Provozovatel. Provozovatel je tak v souladu se zákonem. č. 121/2000 Sb. oprávněn vykonávat veškerá majetková práva k Webu. Jakékoliv užití textového, grafického nebo audiovizuálního obsahu Webu jinak, než v případech výslovně vymezených zákonem, zejména pak užití obsahu formou šíření, kopírování, napodobování nebo jiného zpracování, je bez písemného souhlasu Provozovatele zakázáno.
© 2020 TestyOjetin.cz. All Rights Reserved. Created by BestSite. Powered by Tele3.