Fantomas se vrací a s ním i nová létající DS. Ve filmu z roku 1965 sjel tento vůz i sopku Vesuv

Foto: DS Automobiles

Vůz DS byl jednou z největších hvězd druhého dílu trilogie Fantomas. Ikonické bylo zejména sjíždění zatáček z Vesuvu v podání kaskadéra Rémyho Julienna a také závěrečný únik jako létající DS se zatahovacími křídly.


Musée National de l'Automobile – Collection Schlumpf oslavuje ikonické vozy z filmů s Louisem de Funès na výstavě, která se bude konat od 5. dubna do 5. listopadu 2023. Na výstavě budou k vidění modely vozů, které se ve filmech objevily, zejména vozy DS, plakáty, fotografie z natáčení a rekvizity.

Společnost DS Automobiles se na této oslavě podílí společně s Muzeem Louise de Funèse vytvořením unikátní kresby, která je moderní adaptací vozu DS z filmu „Fantomas se zlobí“.

Vůz DS byl vedle Jeana Maraise, Louise de Funèse a Mylène Demongeotové jednou z největších hvězd druhého dílu trilogie Fantomas, zejména při sjíždění zatáček z Vesuvu v podání kaskadéra Rémyho Julienna a při závěrečném úniku jako létající DS se zatahovacími křídly.

 „Značka DS zanechala stopu v historii nejen automobilového průmyslu. Je součástí francouzského dědictví a jako taková zaujímá ve francouzské kinematografii důležité místo. Reagovali jsme na žádost muzea Louise de Funèse a navrhli jsme moderní DS jako poctu Fantomasově DS. Autorem kresby je Geoffrey Rossillon z týmu designérů exteriéru pod vedením Frédérica Soubiroua,“ říká Thierry Metroz, šéfdesignér DS Automobiles.

DS AUTOMOBILES

Značka DS, která vznikla v roce 2014, se opírá o výjimečný odkaz vozu DS z roku 1955. Jejím základním rysem je avantgardní duch a ambicí přiblížit zákazníkovi umění cestování ve francouzském duchu. Díky výjimečným produktům, využití know-how v oblasti francouzského luxusu a také programu služeb na míru DS Automobiles tak zákazníkům nabízí soubor jedinečných služeb před, během i po každé cestě.

Vozy DS jsou určeny pro zákazníky, kteří usilují o osobní vyjádření, rádi cestují a chtějí si užít každý moment. Snoubí se v nich elegance a špičkové technologie. Celosvětovou modelovou řadu značky DS tvoří modely nová DS 3, DS 4, nová DS 7 a DS 9.

DS Automobiles získala od svého zapojení do Formule E v roce 2015 řadu rekordů včetně dvou dvojitých titulů v Poháru týmů a Poháru jezdců a stojí na špici elektrifikace, neboť nabízí všechny své modely v elektrifikované verzi. Pod označením E-TENSE nabízí jak 100% elektrické vozy, tak plug-in hybridy s výkonem až 360 koní a pohonem všech kol. Od roku 2024 budou všechny nové modely, které DS Automobiles uvede na trh, výhradně 100% elektrické.

Pro náročné zákazníky vytvořila společnost DS Automobiles program exkluzivních prémiových služeb „ONLY YOU, luxus pozornosti“.

Značka DS, která je přítomna ve 41 zemích, vytvořila a vyvinula exkluzivní prodejní síť, kterou tvoří po celém světě více než 450 showroomů DS STORE.

Automobilový portál s testy ojetých aut a testy nových vozů, ale také zpravodajství ze světa automobilismu, automobilové novinky, levné ojeté vozy, recenze autobazarů, světové autosalony, rady jak koupit ojetý automobil, prověření VIN, chat s odborníkem, rady, jestli benzín nebo nafta, Škoda nebo Volkswagen, kombi nebo sedan…

Podívejte se i na naše další weby:

www.life24.cz

www.cestyavylety.cz 

www.cartrax.cz

 


TestyOjetin.cz 

CarTrax, s.r.o.
Rybná 716/24
110 00   Praha 1 

IČO: 10827226
Šéfredaktor: Pavel Foltýn
info@testyojetin.cz 

Ochrana soukromí

Nastavení soukromí

Obsah internetových stránek www.testyojetin.cz (dále jen „Web“) jakož i jejich celkový vzhled, a to včetně loga a jeho částí, jsou autorským dílem ve smyslu zákona č. 121/2000 Sb. (Autorský zákon). Web zároveň obsahuje vyobrazení ochranných známek a audiovizuální obsah, jehož vlastníkem a/nebo oprávněným uživatelem je Provozovatel. Provozovatel je tak v souladu se zákonem. č. 121/2000 Sb. oprávněn vykonávat veškerá majetková práva k Webu. Jakékoliv užití textového, grafického nebo audiovizuálního obsahu Webu jinak, než v případech výslovně vymezených zákonem, zejména pak užití obsahu formou šíření, kopírování, napodobování nebo jiného zpracování, je bez písemného souhlasu Provozovatele zakázáno.
© 2020 TestyOjetin.cz. All Rights Reserved. Created by BestSite. Powered by Tele3.