Unikátní Škoda 935 Dynamic nebyla na veřejnosti k vidění 80 let

Foto: ŠKODA Auto

Ve 30. letech měla automobilka Škoda pověst výrobce prestižních vozidel luxusní třídy. Důkazem může být například Škoda 935 Dynamic, která ukazuje průkopnickou práci automobilky v optimalizaci aerodynamiky


Od roku 2009 se stala důležitým datem v kalendáři nadšenců pro automobily. Přehlídka na zámku Bensberg se chlubí tím, že hostí „pouze velmi významná auta“, a neobvyklá a často velice vzácná vozidla se zde předvádějí na kouzelném pozadí budovy Althoff Grandhotel Schloss Bensberg nedaleko Kolína nad Rýnem.

Rok 2015 byl pro společnost Škoda rokem speciálním. Své 120. výročí na akci slavila pozoruhodnými příklady ze své bohaté historie. A vedle jiných jedinečných pokladů vynikajícího designu automobilů tu byl také jeden zvláštní host: věrně restaurovaný prototyp modelu Škoda 935 Dynamic. Je to jediný dochovaný příklad tohoto modelu a na veřejnosti nebyl k vidění od roku 1935, kdy byl poprvé předveden na výstavě Motor Show v Praze.

Unikátní vozy můžete shlédnout na akci LEGENDY 2022, která se koná na Výstavišti v Holešovicích ve dnech 28. a 29.5. od 09:00 do 17:00 hod. Určitě přijďte !!

Vytříbený tvar modelu Škoda 935 Dynamic ukazuje průkopnickou práci společnosti Škoda v optimalizaci aerodynamiky při výrobě aut. Kapkovitý profil se silně skloněnou zádí a křídlem není jen stylový a elegantní, ale také dává vozu stabilitu při rychlostech až 140 kilometrů v hodině. Rozměry auta – délka 4,86 metru, šířka 1,68 metru a výška 1,54 metru – a dlouhý rozvor náprav – 3,2 metru – napomáhají zdůraznění elegantního vzhledu.

To vše připomíná, že ve 30. letech měla Škoda pověst výrobce prestižních vozidel luxusní třídy. Jak říká koordinátor restaurátorské dílny ve Škoda Muzeu, Michal Velebný, „Škoda 935 Dynamic je skutečný skvost naší značky. Díky výbornému stavu a úplnosti vozidla se nám podařilo věrně restaurovat jeden z významných bodů naší automobilové tradice – včetně původní barvy.“ Škoda 935 Dynamic měla na přehlídce významné místo, protože byla skutečně jedinečná.

Automobilový portál s testy ojetých aut a testy nových vozů, ale také zpravodajství ze světa automobilismu, automobilové novinky, levné ojeté vozy, recenze autobazarů, světové autosalony, rady jak koupit ojetý automobil, prověření VIN, chat s odborníkem, rady, jestli benzín nebo nafta, Škoda nebo Volkswagen, kombi nebo sedan…

Podívejte se i na naše další weby:

www.life24.cz

www.cestyavylety.cz 

www.cartrax.cz

 


TestyOjetin.cz 

CarTrax, s.r.o.
Rybná 716/24
110 00   Praha 1 

IČO: 10827226
Šéfredaktor: Pavel Foltýn
info@testyojetin.cz 

Ochrana soukromí

Nastavení soukromí

Obsah internetových stránek www.testyojetin.cz (dále jen „Web“) jakož i jejich celkový vzhled, a to včetně loga a jeho částí, jsou autorským dílem ve smyslu zákona č. 121/2000 Sb. (Autorský zákon). Web zároveň obsahuje vyobrazení ochranných známek a audiovizuální obsah, jehož vlastníkem a/nebo oprávněným uživatelem je Provozovatel. Provozovatel je tak v souladu se zákonem. č. 121/2000 Sb. oprávněn vykonávat veškerá majetková práva k Webu. Jakékoliv užití textového, grafického nebo audiovizuálního obsahu Webu jinak, než v případech výslovně vymezených zákonem, zejména pak užití obsahu formou šíření, kopírování, napodobování nebo jiného zpracování, je bez písemného souhlasu Provozovatele zakázáno.
© 2020 TestyOjetin.cz. All Rights Reserved. Created by BestSite. Powered by Tele3.