V Evropě je na prodej pouze 5 kusů. Legendární Peugeot 204 Coupé, vyrazí na Tour Auto 2022

Foto: Peugeot

Symbolický vůz dvojkové série značky, byl v letech 1969–1971 nejprodávanějším vozem ve Francii. Nyní je v celé Evropě na prodej pouhých 5 kusů. Verze kupé se prodalo téměř 43 000 kusů


Značka Peugeot již druhým rokem podporuje závod Tour Auto, který se v letošním roce koná od 25. do 30. dubna. Na jeho start postaví tým s číslem 45, v němž se představí François Allain a Nicolas Guenneteau s legendárním kupé Peugeot 204. Tento výjimečný vůz je autentickým závodním rallyovým speciálem, který se nejprve proslavil na soutěžích v 70. letech a poté se stal televizní celebritou díky velkolepé renovaci, která se v roce 2021 objevila v televizním pořadu „Vintage Mecanic“ 

Tým fanoušků značky Peugeot

Vůz Peugeot 204 Coupé bude při účasti na Tour Auto řídit silný tým. François Allain je známý motoristický novinář a moderátor pořadu Vintage Mecanic. V roce 1990 založil Klub Peugeot 204 a 304 a je bezpochyby novinářem, který toho o dědictví značky Peugeot napsal nejvíce. Za posledních 25 let publikoval stovky článků v tisku, připravil mnoho televizních reportáží a napsal pět knih o různých modelech značky. 

Nicolas Guenneteau, člen Klubu Peugeot 204 a 304, je známým restaurátorem automobilů a přispěvatelem do pořadu Vintage Mecanic, pro který zrestauroval několik modelů: Peugeot 201 pro závod Normandie Beach Race, Peugeot 304 pro kulinářskou show „Carnet de Julie“ a kupé Peugeot 204 přihlášené do závodu Tour Auto. 

Kupé Peugeot 204

Peugeot 204 Coupé se v roce 2022 podruhé postaví na start závodu Tour Auto, a to s posádkou Allain / Guenneteau. Při své první účasti v roce 2021 oslavil 45. výročí titulu vicemistra Francie v regionálních rallye, který získal v roce 1976. Letos má další výročí, protože titul vicemistra Francie v regionálních rallye získal i v roce 1977. 

Tento Peugeot 204 Coupé (vyráběný v letech 1966–1970) si zachoval původní výbavu i příslušenství. Než se dočkal vzkříšení v podobě renovace, stál celých 43 let na parkovišti. Jedná se však o raritu, protože dnes lze počet kupé 204 upravených pro závody, a navíc ověnčených tituly, spočítat na prstech jedné ruky. 

Řada Peugeot 204 se zapsala do automobilové historie. Symbolický vůz dvojkové série značky, byl v letech 1969–1971 nejprodávanějším vozem ve Francii. Verze kupé, kterou vytvořil Paul Bouvot, tehdejší šéfdesignér společnosti Peugeot, se prodalo téměř 43 000 kusů. 

Peugeot 204 se v roce 1971 zúčastnil automobilové soutěže Tour de France v kategorii 3GT. Díky svým jízdním vlastnostem a na svou dobu inovativní technologii se v celkovém pořadí umístil na slušném 49. místě. 

L'Aventure Peugeot

Sdružení L'Aventure Peugeot vzniklo v roce 1982. Sdružuje všechny nadšence a sběratele, kterým poskytuje služby, jako jsou renovace či prodej náhradních dílů. L'Aventure Peugeot chrání, prezentuje a propaguje více než 211 let dlouhou historii značky, má jedinečné sbírky automobilů, muzeum l’Aventure Peugeot v Sochaux a archív cenných spisů Terre Blanche v Hérimoncourtu. 

Oddělení náhradních dílů Peugeot Classic sdružení L'Aventure Peugeot přispělo dodáním řady dílů, které byly použity při obnově vozu 204 Coupé přihlášeného do Tour Auto.

Vintage Mecanic je televizní pořad vysílaný ve Francii od roku 2016 v rámci kanálu RMC Découverte. Hlavní protagonista François Allain v každé řadě vybírá historické vozy k renovaci, následně v jednotlivých epizodách zprostředkovává divákům jednotlivé etapy restaurování vozů.

 

 

Automobilový portál s testy ojetých aut a testy nových vozů, ale také zpravodajství ze světa automobilismu, automobilové novinky, levné ojeté vozy, recenze autobazarů, světové autosalony, rady jak koupit ojetý automobil, prověření VIN, chat s odborníkem, rady, jestli benzín nebo nafta, Škoda nebo Volkswagen, kombi nebo sedan…

Podívejte se i na naše další weby:

www.life24.cz

www.cestyavylety.cz 

www.cartrax.cz

 


TestyOjetin.cz 

CarTrax, s.r.o.
Rybná 716/24
110 00   Praha 1 

IČO: 10827226
Šéfredaktor: Pavel Foltýn
info@testyojetin.cz 

Ochrana soukromí

Nastavení soukromí

Obsah internetových stránek www.testyojetin.cz (dále jen „Web“) jakož i jejich celkový vzhled, a to včetně loga a jeho částí, jsou autorským dílem ve smyslu zákona č. 121/2000 Sb. (Autorský zákon). Web zároveň obsahuje vyobrazení ochranných známek a audiovizuální obsah, jehož vlastníkem a/nebo oprávněným uživatelem je Provozovatel. Provozovatel je tak v souladu se zákonem. č. 121/2000 Sb. oprávněn vykonávat veškerá majetková práva k Webu. Jakékoliv užití textového, grafického nebo audiovizuálního obsahu Webu jinak, než v případech výslovně vymezených zákonem, zejména pak užití obsahu formou šíření, kopírování, napodobování nebo jiného zpracování, je bez písemného souhlasu Provozovatele zakázáno.
© 2020 TestyOjetin.cz. All Rights Reserved. Created by BestSite. Powered by Tele3.