Trenéři české hokejové reprezentace Filip Pešán a Petr Nedvěd rozváželi obědy do nemocnic

Foto: Škoda Auto

Celkem 875 obědů v podobě tříchodových menu bylo rozvezeno do českých nemocnic. Obědy kromě Pešána a Nedvěda rozvážela například i Martina Sáblíková nebo Marek Ztracený


Foto: Škoda AutoHokejová reprezentace České republiky a její partner ŠKODA AUTO Česká republika podpořily netradiční formou zdravotníky, kteří denně bojují s pandemií koronaviru v nemocničních zařízeních po celé České republice. Již před listopadovým turnajem Karjala Cup ve Finsku se značka ŠKODA zavázala, že za každý vstřelený český gól do sítě soupeře zajistí tříchodová obědová menu pro zdravotníky v první linii včetně reprezentačního dresu. Branek vstřelili čeští hokejisté pět, finální počet nemocnic navýšila ŠKODA na šťastných sedm. Pro zdravotníky v první linii tak bylo zajištěno celkově 875 tříchodových menu ze špičkových českých restaurací. O tom, do kterých zařízení se obědová menu rozvezou, hlasovali fanoušci na webu www.skodaautopomaha.cz. Každá zvolená nemocnice, respektive její infekční či covidové oddělení, si užilo 125 tříchodových menu odkazujících na letošní jubileum 125 let existence společnosti, kterou dnes známe jako ŠKODA AUTO. Součástí každého balíčku byl také dres hokejové reprezentace ČR. Pro zdravotníky vařil tým Jana Punčocháře, šéfkuchaře oblíbené pražské restaurace U Matěje, a také kolektiv Tomáše Dolníčka z brněnského Koishi restaurantu. 

Na samotném rozvozu 875 porcí se podíleli také zástupci české hokejové reprezentace v čele s hlavním trenérem Filipem Pešánem a také influenceři značky zastoupení například rychlobruslařkou Martinou Sáblíkovou, herci Radimem Fialou a Markem Lamborou, skladatelem a zpěvákem Markem Ztraceným, hudebníkem Mikolasem Josefem nebo modelkou Andreou Bezděkovou. „Mám obrovskou radost z toho, s jak pozitivní odezvou v samotných nemocnicích se naše akce setkala. Zdravotníci jsou praví hrdinové dnešních dnů, a přestože jsme akci plánovali především jako symbolické poděkování za jejich nasazení a obětavost, nefalšovaná radost personálu byla pro všechny zúčastněné velkým zážitkem,“ řekl k akci Jiří Maláček, vedoucí českého zastoupení značky ŠKODA. „Bylo nám ctí tento projekt organizovat a je na místě poděkovat všem, kteří se na jeho realizaci podíleli. V čele s českou hokejovou reprezentací a všemi jejími fanoušky.“

 

Právě zástupci hokejového národního týmu si vzali na starosti rozvozy do nemocnic v Liberci a v Plzni. „O této akci jsme samozřejmě před turnajem věděli a jsme hrozně rádi, že jsme mohli přispět několika góly navíc, abychom podpořili další nemocnice,“ uvedl hlavní trenér Filip Pešán, kterého doplnil také generální manažer Petr Nedvěd: „Nikdo z nás si pořádně nedokáže představit, co sestřičky a doktoři v tuhle chvíli zažívají. Nejen po fyzické, ale i psychické stránce. Jsme rádi, že jim takhle můžeme pomáhat a byla to pro nás obrovská motivace navíc.“ 

Zástupci českých hokejistů se zároveň shodli, že v těchto akcích budou rádi pokračovat. „Všem zdravotníkům bych vzkázal, že oni jsou ti opravdoví hrdinové a reprezentanti naší země, protože zachraňují životy. My se jen snažíme vyhrát hokejový zápas. Kdykoliv budeme moct naší troškou pomoci, nebudeme váhat,“ řekl trenér Pešán. „Nejen sport, všichni by měli pomáhat. Jsme rádi, že jsme mohli být součástí tohoto projektu. Všichni bychom si přáli, aby to už skončilo a vrátili jsme se do normálního života. Bohužel covid tady s námi asi ještě nějaký pátek bude, takže tohle určitě není za český hokej poslední akce. Budeme v tom pokračovat,“ uzavřel za hokejový tým Petr Nedvěd. 

„Když jsem byla k této aktivitě oslovena, neváhala jsem ani vteřinu. Obdivuji statečnost, se kterou zdravotníci každý den bojují o naše zdraví a životy, jsem vděčná za možnost alespoň několika z nich poděkovat osobně,“ řekla k akci také rychlobruslařka Martina Sáblíková. 

Tato akce se zařadila mezi další aktivity ŠKODA AUTO, která se na mnoha úrovních od počátku pandemie zapojuje do boje proti šíření koronaviru. V rámci projektu #SKODAAUTOpomaha automobilka darovala 100 nových vozů ŠKODA OCTAVIA COMBI v hodnotě 85 milionů korun zdravotníkům a pracovníkům sociálních služeb, carsharingová platforma HoppyGo zprostředkovala bezplatné zapůjčení 200 vozů charitativním organizacím, dobrovolníkům, městům, zdravotním a sociálním službám. ŠKODA AUTO DigiLab pak dal k dispozici 150 elektrických skútrů BeRider lékařům a zdravotníkům. Mimo to se Technický vývoj ŠKODA AUTO podílel na výrobě respirátorů nejvyšší třídy FFP3 pro zdravotnický personál. Na 3D-tiskárnách v automobilce se tiskly části ochranných štítů. ŠKODA Logistika pak tisíce dalších štítů distribuovala lékařům a nemocnicím.

„Využili jsme naše možnosti a zkušenosti. Je pro nás důležité, že se naše pomoc dostává přímo a bez zbytečných průtahů k lidem, kteří to nejvíce potřebují. O to jde v této těžké době především. V podobných aktivitách budeme rozhodně pokračovat, dokud to situace bude vyžadovat,“ uzavírá Jiří Maláček, vedoucí ŠKODA AUTO Česká republika.

Automobilový portál s testy ojetých aut a testy nových vozů, ale také zpravodajství ze světa automobilismu, automobilové novinky, levné ojeté vozy, recenze autobazarů, světové autosalony, rady jak koupit ojetý automobil, prověření VIN, chat s odborníkem, rady, jestli benzín nebo nafta, Škoda nebo Volkswagen, kombi nebo sedan…

Podívejte se i na naše další weby:

www.life24.cz

www.cestyavylety.cz 

www.cartrax.cz

 


TestyOjetin.cz 

CarTrax, s.r.o.
Rybná 716/24
110 00   Praha 1 

IČO: 10827226
Šéfredaktor: Pavel Foltýn
info@testyojetin.cz 

Ochrana soukromí

Nastavení soukromí

Obsah internetových stránek www.testyojetin.cz (dále jen „Web“) jakož i jejich celkový vzhled, a to včetně loga a jeho částí, jsou autorským dílem ve smyslu zákona č. 121/2000 Sb. (Autorský zákon). Web zároveň obsahuje vyobrazení ochranných známek a audiovizuální obsah, jehož vlastníkem a/nebo oprávněným uživatelem je Provozovatel. Provozovatel je tak v souladu se zákonem. č. 121/2000 Sb. oprávněn vykonávat veškerá majetková práva k Webu. Jakékoliv užití textového, grafického nebo audiovizuálního obsahu Webu jinak, než v případech výslovně vymezených zákonem, zejména pak užití obsahu formou šíření, kopírování, napodobování nebo jiného zpracování, je bez písemného souhlasu Provozovatele zakázáno.
© 2020 TestyOjetin.cz. All Rights Reserved. Created by BestSite. Powered by Tele3.