„Aby ses nepo…“ vykřikoval řidič otáčející se s náklaďákem v křižovatce. Karma přišla okamžitě

Otáčení v křižovatce
Foto: Vladimír K.

Otáčet se na světelné křižovatce je zakázáno. Přesto se to často děje. Někteří z hříšníků pak ještě k přestupku, kdy zablokují průjezd dalším vozidlům, vulgárně pokřikují na ty, kteří by chtěli křižovatkou projet.


Otáčení na řízené křižovatce. Přestupek, nebo ne?

Pravidla hovoří jasně. Zákon 361/2000 Sb. o provozu na pozemních komunikacích totiž ve svém paragrafu 24, písmene b říká, že „…řidič nesmí couvat ani se otáčet na křižovatce s řízeným provozem a v její těsné blízkosti…“ Kdo by takové formulaci snad nerozuměl, tak jde o to, že na křižovatce, která je řízena světelnými semafory, se nesmíte otáčet. To ovšem neplatí v tom případě, kdy semafory nefungují. V takovou chvíli totiž křižovatka nemá řízený provoz, ačkoliv tam semafory jsou.

Nejvíce dopravních přestupků je v Praze

V Praze, a předpokládáme, že nejenom tam, jsou však denně k vidění situace, kdy se řidiči na řízených křižovatkách otáčí. Často ohrozí, nebo omezí, řidiče jedoucí v protisměru, případně zablokují průjezd křižovatkou vozidlům za nimi, protože dávají protijedoucím vozidlům přednost. Jeden takový „expert“ předvedl před pár dny svůj ekvilibristický kousek u nákupního centra Vivo v pražské Hostivaři.

Řidiči dodávek jsou častými hříšníky

Šlo o dodávku, která rozváží květiny. Ty pravděpodobně odebírá i blízká čerpací stanice, která je ovšem na druhé straně komunikace. „Stál jsem za ním, padla zelená, řidič se rozjel a najednou se začal stáčet doleva a šlápl na brzdu“, napsal nám řidič Vladimír, který jel za zmíněnou dodávkou, a pokračuje: „Došlo mi, že se chce otočit do protisměru, jenže nemohl, protože v druhém směru jela auta. Takže tam stál jako mamlas, za ním další auta, která nemohla projet, a čekalo se, až bude mít volno. Když jsem na něj zatroubil, otevřel dveře a zavolal na mě abych se nepo…“

Zákrok policie byl okamžitý

Podle Vladimíra však řidiče dostihla karma hodně rychle. „Projel jsem parkovištěm u nákupního centra a viděl jsem, jak u dodávky s kytkami stojí blikající policejní Octavia. Takže asi karma zdarma. Dobře mu tak“, uzavírá svůj email Vladimír. Za nás jenom dodáváme, že trocha elementární slušnosti by neškodila. A to především ve chvíli, kdy vědomě spácháme dopravní přestupek. V takové situaci bychom se měli spíše omluvit, než být vulgární na ty, které svým přestupkem omezujeme. I když jak říkal Forrest Gump – „Pro hlupáka každý hloupý…"

Jak se díváte na blokování křižovatky řidičem, který se v ní nedovoleně otáčí? Napište nám do diskuze. A jestli se vám náš článek líbil, sdílejte ho, prosíme, dál. Děkujeme.

Automobilový portál s testy ojetých aut a testy nových vozů, ale také zpravodajství ze světa automobilismu, automobilové novinky, levné ojeté vozy, recenze autobazarů, světové autosalony, rady jak koupit ojetý automobil, prověření VIN, chat s odborníkem, rady, jestli benzín nebo nafta, Škoda nebo Volkswagen, kombi nebo sedan…

Podívejte se i na naše další weby:

www.life24.cz

www.cestyavylety.cz 

www.cartrax.cz

 


TestyOjetin.cz 

CarTrax, s.r.o.
Rybná 716/24
110 00   Praha 1 

IČO: 10827226
Šéfredaktor: Pavel Foltýn
info@testyojetin.cz 

Ochrana soukromí

Nastavení soukromí

Obsah internetových stránek www.testyojetin.cz (dále jen „Web“) jakož i jejich celkový vzhled, a to včetně loga a jeho částí, jsou autorským dílem ve smyslu zákona č. 121/2000 Sb. (Autorský zákon). Web zároveň obsahuje vyobrazení ochranných známek a audiovizuální obsah, jehož vlastníkem a/nebo oprávněným uživatelem je Provozovatel. Provozovatel je tak v souladu se zákonem. č. 121/2000 Sb. oprávněn vykonávat veškerá majetková práva k Webu. Jakékoliv užití textového, grafického nebo audiovizuálního obsahu Webu jinak, než v případech výslovně vymezených zákonem, zejména pak užití obsahu formou šíření, kopírování, napodobování nebo jiného zpracování, je bez písemného souhlasu Provozovatele zakázáno.
© 2020 TestyOjetin.cz. All Rights Reserved. Created by BestSite. Powered by Tele3.